Futbol Konuşmak Zor

23 Ekim 2023 09:00

İbrahim Yumak yazdı…

Böyle zamanlarda futbol konuşmak gerçekten çok zor. Öncelikle futbolcumuz Naldo’nun geçen hafta gözlerini hayata yuman ve melek olan oğlu Minik Davi için başsağlığı dilemek istiyorum. Gerçekten çok üzücü ve çok acı bir durum. Allah, Naldo ve ailesine sabır versin.

Galatasaray maçından sonra milli ara ilaç gibi gelecek diye düşünürken, önce Başkan Sabri Gülel’in istifası ve medyaya yaptığı açıklamalar, daha sonra minik Davi’nin vefat haberi derken futboldan iyice uzaklaşmıştık.

Böyle bir durumda Gaziantep maçına takımın nasıl bir psikoloji ile çıkacağı merak konusuydu. Maçtan bir gün önce İsrailli iki futbolcumuzun ülkelerinde gelişen olaylardan ötürü kadroda olmak istemesi ve Güray’ın sakatlık haberi ile maç daha da zor bir duruma gelmişti.

Nitekim maç başladığında da böyle bir izlenim vardı. İki takımda üretkenlikten uzak, sıkıcı bir futbol görüntüsü sergilemekteydi.  Bir savunma oyuncusu olmasına rağmen Güray Vural, Antalyaspor’un hücum gücünün %70’ini oluşturuyordu. Jehezkel’in de olmaması ile hücumda etkisiz bir görüntü veriyorduk. İlk yarı sonundaki düşünceme göre, maçı Antalyaspor veya Gaziantep taraftarlarından başka kimsenin bu futbola tahammül edip izlediği düşünmüyorum.

Maçta duran top veya bireysel hata dışında iki takımın gol atması neredeyse imkansızdı. Derken yine bir kornerde golü kalemizde gördük. Hocanın haftalardır bu duruma bir çözüm bulamaması gerçekten şaşırtıcı ve üzücü.

Son olarak maç ile ilgili yazacak, konuşacak çok bir şey de yok aslında. Antalyaspor’da alışagelmiş bir durum olan başkan-yönetim kaosu her sene olduğu gibi bu sene de maalesef gündeme geldi. Bu kadar başkan değiştirip istikrarı olamayan bir kulübün hala Süper Lig seviyesinde olması şans mıdır, başarı mıdır bilemiyorum. Şimdi gözler 25 Ekim tarihindeki genel kurulda. Umarım A.Ş. – Dernek – Vakıf üçgeni bir ortak noktada buluşur ve güçlü bir yönetim ortaya çıkar. Antalyaspor’un daha fazla kaosa belirsizliğe tahammülü yok. Çünkü bu süreçte en fazla etkilenen, kulüp ve taraftar oluyor. Şu an herkeste bir karamsarlık hakim. Umarım güzel günler yakındır. Çünkü Aslolan Antalyaspor’dur.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.