Rezil Lig

5 Ocak 2023 09:29

M. Okan Okuş yazdı…

Geçen hafta oynanan Sivasspor – Galatasaray maçının cezası gündüz saatlerinde açıklanınca, Türk futbolunun ciğerini bilen, taraflı tarafsız her futbolsever sosyal medyada bunun acısının akşam Antalyaspor’dan çıkarılacağı yönünde yorumlar yaptı.

Maçın başlama vuruşu ile maçın hakemi ile kıdemsiz tarafta bulunan yardımcı hakem, her atağımızda ve her ikili mücadelede aleyhimize verdikleri kararlar ile maçı kontrol altına almamıza engel oldu. Maçın daha 6. dakikasında Ferdi Kadıoğlu’nun ceza alanı içinde kontrolsüz olarak Bünyamin’e dalmasına göz yumdu. Futbolda en basit kuraldır, top oyunda iken ceza alanı içinde yapılan faulün karşılığı penaltıdır. Bunun dışında hakem, rakibe verilmeyen net 2 sarı kart ile oyun içinde tutmaya çalıştı.

Maçın ikinci yarısında aradığını penaltı ile buldu. Maçın son dakikası rezilliğin zirvesi idi. Anladık ki ligi dört takımla dizayn etme niyetiniz var, o zaman her hafta birbirleri ile 30 hafta oynasınlar. Böylece korkak medyanız da her hafta dünya(!) derbileri izlesin.

Bize dönecek olursak, bu sezon takım bünyesinde garip işler oluyor. Takım kadrosunda bulunan oyuncular garip bir şekilde ortadan kayboluyor. Boffin, Mehmedi ve Luyindama ortada yok. Bu maçta şapkadan çıkan Sinan Gümüş derken Ndao, Ghacha ve Larsson’un sakatlığı eklenince tam anlamı ile hızlı kanatsız kaldık.

Kadro planlaması konusunda bu sene tam bir çuvallama oldu. Zaten yaşadığımız ve bitmeyen maddi sıkıntılarımız var. Buna verimsiz isimlerin kadroda olması ve üstte saydığım isimlerin sahada olmaması ile kadro derinliği kalmayınca tıkanıp kaldık. 12 Ocak’ta transfer dönemi başlıyor. Gelen oyuncular ve giden oyuncular derken hareketli bir dönem olacak. Umarım hata yapılmaz.

Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.” der Can Yücel. Ancak bu yükü kaldıramayanlar var futbolun içinde.

ETİKETLER: