Bu Yara Kabuk Bağlamaz

1 Mart 2023 12:00

M. Okan Okuş yazdı…

5 Şubat gecesi 13 milyon insanımız yastığa başını koyduğunda, öğrenciler ertesi gün açılacak okulların heyecanında, babaların kimi ertesi gün ödenecek senet borcu kimi yeni aldığı ev araba için tapuya yada notere gitme heyecanında, hanımlar ise belki de yarın akşam ne pişirsem düşüncesinde uyudu.

Dünyanın neresinde olursak olalım; hangi milletten, hangi dinden olursanız olun mutlaka son nefesimizi vereceğimiz an bizi bekliyor. Bize düşen, hayatın içinde gerekli tedbirleri almaktır.

Deprem bölgelerinden Kahramanmaraş’ta 2004 yılında yüzyıllardır çeltik tarlası olan bölgenin asla imara açılmaması için sunulan raporu 3 dönem üst üste belediye başkanlığı yapan şahıs elinin tersi ile itiyor. Çünkü inşaat, kamu kurumu için bolca bağış ve para, vatandaş için zenginlik yolu, siyasetçi için bu göz yummalardan gelecek bolca oy demektir. Geldiğimiz noktada çok sayıda insan kefensiz, kimliksiz, mezar yerleri bile belli olmadan bu dünyadan göç edip gitti. Geride kalanlar en az 50 yıl bu travmatik acı ile yaşayacak ama kimse üstüne sorumluluk almadan mevkisini korumaya ve kazandığını harcamaya devam edecek.

Kulübümüz ve taraftar gruplarımız ilk günden reaksiyon alıp bir çok kurumdan daha önce ve organize şekilde deprem bölgesinde elinden geldiğince yaraları sarma çabasında oldu.

Aslında bu maç yazısını futbola iki satır ayırıp tamamlayacaktım. Ama 2 unsur Beşiktaş maçında ön plana çıkınca yazmadan olmaz.

Maçın hakemi 90 dakika iyi maç yönettikten sonra son 12 dakikada anlamsız işlere girişti. İlk penaltı pozisyonunda önü açık, pozisyonu gördüğü halde direkt penaltıya gitti. Top zaten dışarı çıkmış, VAR’dan uyarı gelse git seyret ama alakasız pozisyonda penaltı veriyorsun. Kaleci kurtarıyor, ondan sonra maçı 4 dakika daha anlamsızca uzatıyorsun.

Sezon başından beri bir kaleci krizi yaşıyoruz. Boffin ile hak etmediği şekilde yollar ayrıldı. Öteki isim zaten bu ligin kalecisi değil. Onu da siliyorsun. Hazırlık maçlarında ve kupa dahil hiç şans vermediğin Ataberk’e can simidi gibi sarılıyorsun. Nasıl oluyor da gözünün önündeki potansiyele şans vermiyorsun, maalesef kulüp bünyesinde sorgulanması gereken yapılar var.

Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve halkımıza sabır ve başsağlığı dilerim.