Antalyaspor Tribünü İhanet Etmişmiş

1 Mart 2023 12:00

Doğancan Ataş yazdı…

Sonda söyleyeceğimizi baştan söyleyelim:

Antalyaspor taraftarından da Antalyaspor camiasından da ne bugün ne de yarın Türk Milletine ve devletine ihanet falan çıkmaz.

Günlerdir deprem acısıyla kasıp kavrulan ülkenin vicdanlı yüreklerinde ne futbolun ne de skorların önemi kaldı. Yiten her bir canın acısı yüreklerde tazeyken Beşiktaş maçını konuşmak ne insanın içinden geliyor ne de konuşmak istiyor.

Yine de koşullar ne olursa olsun Antalyaspor’u bu köşeden savunmak da boynumuzun borcudur.

Birilerinin dediği gibi “Beşiktaş- Antalyaspor maçında Antalyaspor tribünü ihanetlerini devam ettirmişlerdir” gibi bir durum asla söz konusu değildir. Formasında gururla Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasını taşıyan takımdan ihanet çıkmaz.

Deprem anından itibaren yönetiminden taraftarına, kulüp tesislerinden kulüp araçlarına her imkanını bir an bile tereddüt etmeden depremzede vatandaşların yaralarını sarabilmek için deprem bölgesinde kırmızı beyazıyla çırpınan, yeri gelince deprem bölgesindeki kardeşlerini yağmacı hainlerden korumak için kendi canını düşünmeden tehlikeye atlayan Antalyaspor camiasından ihanet çıkmaz.

Karla kaplı Beydağları manzarasını seyrettikten sonra “Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en güzel yeridir.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrinin en büyük markasından ihanet çıkmaz.

“Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.” denen Yörük diyarının Yivli armasında ihanet barınmaz.

Bu ülkenin kurucu değerlerini içeren ve gururla söylenen İzmir Marşı’nı ‘siyasi tarafgirlik’ olarak yaftalayıp taraftarından gerekli cevabı alınca koltuğunu bırakmak zorunda kalan başkanların bile gözünün yaşına bakmayan camiadan ihanet çıkmaz.

Atatürk’ün Ordusu‘ olmaktan biran olsun vazgeçmeyen ve bundan gurur duyan Antalyaspor taraftarından Türk Milleti’ne ve Türkiye Cumhuriyeti’ne asla ihanet çıkmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.