Kaseti Başa Sardılar

31 Aralık 2022 10:14

Ahmet Çolak yazdı…

Antalyaspor, kupadaki Manisaspor ile ligde Ankaragücü ve son haftada içerisinde oynanan Medipol Başakşehir maçında çok kötü bir oyun anlayışı ile dibe vurmuş durumda. Her ne kadar birkaç maç daha kredileri olsa da gerçekten hiç ümit vadetmiyor.

Takım olarak altı haftalık kazanamama serisinden sonra alınan üç maçlık galibiyet serisi taraftarını bir anlamda uykudan uyandırmış olsa da, alınan iki mağlubiyet kaseti tekrar başa sarmış oldu. Her sezon yaşanan sezona kötü başlangıç, devre arasına kadar kör topal götürüp daha sonra ara transfer döneminde yapılan birkaç nokta transfer ile sezonu üst sıralarda tamamlama olasılığı bu zamana kadar tuttu. Fakat her sezon tutacağı anlamına da gelmesin, aksi bir durumda takımımız kendisini hiç düşünemediği bir yerde bulabilir. Bir de her sezon takımımız ve taraftarımız kenetlenerek bir şeyleri daha kolay aşıyordu. Bu defa gözlemlediğimiz şey ise tribündeki emekçiler ve takımın paralel şekilde yetersiz olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Tam anlamı ile net olarak takımın oyun kalitesi ve tribün desteği maalesef Süper Lig seviyesinin çok altında diyebiliriz.

Dünya Kupası arasından sonra oynanan üç resmi müsabakada sahada ne yaptığını bilmeyen futbolcu grubunu üzülerek izledik. Tabii ki bunun suçlusu sadece saha içerisi olamaz, takımı hafta içi antrenmanlarda hazırlayan teknik heyetin de en az onlar kadar katkısı vardır. Futbol bir ekip oyunudur. Başarı ve başarısızlıkta herkesin payı vardır. Geçen sezondan gelen kazanılan maçlar ve sıralamada üst sıralarda yer bulunca futbol kamuoyunda başarının mimarı Nuri Şahin ve ekibi olarak gösterildiği zaman sahada ter döken futbolcular gerekli övgüyü alamayınca başarıyı aynı paralelde paylaşmamış oldular. Bu sezon da başarısızlık olduğu anda hedef sahadaki oyuncular olunca istikrar bir türlü yakalanamamış oldu.

Oynanan müsabakalarda maç ile ilgili yazacak hiçbir şey maalesef bulamadığımız için teknik konulara giremiyoruz. Çünkü sahada ne oynadığı belli olmayan, ne yaptığını bilmeyen Antalyaspor takımı ve kenar yönetimi var. Sağ olsunlar ki bizlere de yazacak bir şeyler bırakmıyorlar.

Artık lige verilen ara olmayacak, olsa bile fikstüre göre son düzlüğe girmiş bulunuyoruz. Toplayabileceğimiz 20 puan devreye biraz daha moralli girmemizi sağlayacak. Sezonun ikinci yarısında 40 puan ve üzerine çıkmak daha kolay olacak gibi görünüyor.