Bir Sezonun Ardından

7 Haziran 2022 09:56

Ahmet Çolak yazdı…

Sezonun son yazısı ile sizlerle bu sezonluk birlikteliğimizi tamamlıyoruz. Acısı, tatlısı, hüznü ve sevinci ile yazılarımızı takip edip, okuyup bizlere destek olduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Nasıl başladığın değil nerede bitirdiğin önemlidir.” derler. Her daim oldukça sevdiğim sözün bu sezon tekrar ettiği için çok mutluyum. Sezona Ersun Yanal yönetiminde başlayan takımımız, başkan ve yönetimin koyduğu ilk 5 hedefinin çok uzağında kalmış, oynattığı oyun sistemi hem kendi taraftarı hem de futbol kamuoyu tarafından sık sık eleştirilen Antalyaspor’un hocasının ömrü de çok uzun sürmeden bitmiş oldu. Yönetim kurulu ve Başkan Aziz Çetin’in yeni hoca için çok fazla zamanı yoktu. Birkaç alternatif teknik adamdan sonuç alamayınca –iyi ki de öyle olmuş diyerek– Nuri Şahin tercihlerinin olması ve haftalar ilerledikçe başarının gelmesi ile “Biz istedik bir göz, Allah verdi iki göz” deyiminin karşılığını bulmuş oldu. Dünyanın üst düzey kulüplerinde oynamış ve elit teknik adamlarla çalışmış olan Nuri Şahin, kurduğu ekibi ile bu işe yıllardır hazırlanıyor gibi camiamıza geldi. Gerçekten bizim de senelerdir beklediğimiz genç ve idealist teknik adama kavuşmamızın temelleri atılmış oldu.

Kısa zaman içinde kurulan teknik adam ve ekibi ara transfer döneminde yapılan nokta atışı transferler ile takım çok ayrı bir hüviyete kavuşturdular. Özellikle Fernando ve Luiz Adriano gerçekten bu ligin üzerinde olan oyuncular. Yapılan takviyeler ile mevcut oyuncu grubu çok iyi harmanlanarak ayrı bir hava yaratıldı ve Antalyaspor adeta kolej takımı hüviyetine büründü. Tabii ki bundan sonra sonuçlar, başarı ve rekorlar üst üste gelmeye başladı. Bu ekip, kulüp tarihinde egale edilmedik ve kırılmadık rekor bırakmadı. Hepimize ve tüm camiaya çok mutlu günler yaşattılar. Emeği geçen tüm paydaşlara teşekkürler.

Çok başarılı bitirdiğimiz sezonun ardından sevinçlerimizi unutup önümüze bakmalıyız. Artık çıta yükseldi, hedefler büyüdü. Geçmişe takılıp kalırsak geleceğimizi unuturuz. Yeni hedeflere ve daha başarılı sezonlara hep birlikte sağlam adımlar ile yürümeliyiz. Yeni sezon yapılanmasında çok dikkatli olmak ve iç dengeleri korumak zorundayız. Özellikle yayın gelirlerinin oldukça düşmesi, kur farkının arayı çok açmış olması, reklam ve sponsor gelirlerinin oldukça düşmesi maalesef başkan ve yönetim kurulunun ellerini kollarını bağlıyor ve hareket alanlarını kısıtlıyor. Muhtemelen gelir-gider dengelerini korumak için bu sezon daha çok mesai harcayacaklar ve ince eleyip sık dokuyacaklardır.

2022-2023 sezonu transfer döneminde biz taraftarların da çok fazla beklenti içinde olmadan, eksik yerlere yapılacak mantıklı takviyelere saygı duymamız gerekir. Ayrıca alt yapıdan gelecek oyuncuların da A takım seviyesine gelip forma için mücadele etmeleri en büyük beklentimiz olacaktır. Önümüzdeki yılların Antalyaspor’unu oluşturacakları bu genç kardeşlerimiz akıllarından hiç çıkmamalıdır.

Bu sezon tüm başarıları sonuçları almış, sadece Türkiye Kupası ve Süper Kupa maalesef eksik kalmış olan takımımız, önümüzdeki sezonlarda bu iki kupayı da şehrimize getirecek ve bu kupaları müzemize mutlaka koyacaktır. Bütün başarılara imzayı atan başta Başkan Aziz Çetin, yönetim kurulu üyeleri, teknik sorumlu Nuri Şahin, yardımcı hocaları, sağlık ekibi, malzemeciler, tüm kulüp çalışanları ve emekçilere sonsuz teşekkürler!

Çok daha başarılı sezonlarda hep birlikte SADECE ANTALYASPOR ile olmaya devam edelim. Kalın sağlıcakla.