Ali Şafak Öztürk: “Türk Oyuncu Formayı Hak Etmeli”

Başkan Ali Şafak Öztürk, yabancı futbolcu sayısına kısıtlama getirilmemesinden yana olduğunu belirtti …

Ali Şafak Öztürk: “Türk Oyuncu Formayı Hak Etmeli”
A+
A-
11 Ekim 2017 15:37

Başkan Ali Şafak Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türk futbolundaki yabancı kısıtlaması konusu ve Antalyaspor altyapısına dair açıklamalarda bulundu.

Türk futbolunda şu an en çok eleştirilen konuların başında gelen yabancı kuralı hakkında konuşan Ali Şafak Öztürk, yabancı oyuncu sayısının 14’e çıkarılmasının ardından eskiye göre daha üst düzey futbolcuların Türkiye’ye geldiğini ve böylece Süper Lig’in daha iyi bir yer haline geldiğini aktardı.

Türk oyuncuların zorunluluktan değil, hak ederek formayı kapması gerketiğini söyleyen Ali Şafak Öztürk, “Bir başkan olarak türk oyuncuların bazı temel eksikliklerinin olduğunu görüyorum. Bu da temel eğitimin doğru olarak verilmemesinden geliyor. Pozisyon bilgisi olarak kısıtlı seviyedeler. Oyuncunun temeli sağlam olmalı ki sonraki kısım kendi yeteneğine bağlı olsun.” dedi.

Antalya’nın bir turizm kenti olduğunu kaydeden Öztürk, turistlerin gelmeden önce şehirdeki  ünlü futbolcuları, şehri ve ülkeyi araştırdığını belirterek, “Halen çeşitli ülkelerde ülkemize karşı önyargı bulunuyor. yabancı oyuncuların Antalya’ya gelmesi ve burada yaşaması, hem turizm bakımından hem ülkenin imajı ve futbol kalitesi bakımından artı sağlıyor.” dedi.

Antalyaspor’un altyapıda gelecek vaadeden oyuncularınu pilot takım olarak belirlenen Kemerspor 2003’e verdiğini de ekleyen Ali Şafak Öztürk, “Birkaç sene içinde Kemerspor’u 1. Lig’e taşımak istiyoruz. Altyapıdan çıkan oyuncular maliyetsiz gibiler fakat satma ihtimalimizin en fazla olduğu oyuncular. Altyapıdan çıkan isimlerin A takımımızda oynamasını çok istiyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.