Korkmaz: “Üç Mevki İçin Transfer Yapmayı Hedefliyoruz”

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, yeni sezon öncesinde takımın durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Korkmaz: “Üç Mevki İçin Transfer Yapmayı Hedefliyoruz”
A+
A-
8 Ağustos 2019 13:07

Aatif Chahechouhe, Ufuk Akyol ve Harun Kavaklıdere’yi transfer ettiklerini hatırlatan Korkmaz, üç mevki için transfer yapmayı planladıklarını ifade etti.

Transferde oyuncularla ilgili bir sıkıntı yaşamadıklarını ancak dış etkenlerin oyuncuların transferlerini engelleyebildiğine değinen Bülent Korkmaz, takıma yapılacak transferler için uğraşmaya devam ettiklerini söyledi.

Hayalinin iki sene sonra 5-6 genç oyuncuyu altyapıdan çıkarıp direkt ilk 11 oyuncusu olarak oynatmak olduğunu belirten Korkmaz, bunu yapabilecek oyuncu grubuna sahip olduğunu kaydetti.

TFF’ye 28 kişilik kadro bildirmek zorunda olduklarını ve yapılan oyuncu kısıtlamasının mantığını anlamadığını söyleyen Bülent Korkmaz, kısıtlama nedeniyle kadro yapılanmasına giderek Sergen Yatağan’ı 2. Lig takımı Bodrum Belediyespor’a kiralık olarak gönderdiklerini ifade etti.

Antalya’da alt liglerde yer alan Kemerspor ve Serik Belediyespor gibi takımlar olduğunu hatırlatan Korkmaz, o takımlara da oyuncu vererek genç oyuncularının gelişimlerini sağlayacaklarını belirtti.