İnce İşlerin Adamı Mete Kalkavan

Cemali Şanlı yazdı…

İnce İşlerin Adamı Mete Kalkavan
26.04.2021
A+
A-

Antalyaspor’un Galatasaray ile oynadığı maçta hakemin etkisi çok büyüktü. Geçen hafta Fatih Terim ve Galatasaray kulübü, Mete Kalkavan’a serzenişte bulunuyordu. Billur Kalkavan’ın yeğeni olarak tanıdığımız, bugüne kadar Antalyaspor’un maçlarında katliam yapan Mete Kalkavan, yine bıraktığı yerden devam etti.

– Şener, temassız şekilde kendini yere bırakıyor. Faul.
– Şener, Amilton’a tekme vuruyor. Devam.
– Şener, 87. dakikada hızla atağa çıkmaya çalışan Amilton’a yine tekme vuruyor. Faul ama kart yok.

Burada adalet nerede?  Şener Özbayraklı’ya bu kadar kıyak geçmesi neden?

Mete Kalkavan, bizim takımın en klas oyuncusu Podolski’ye gösterdiği ikinci sarıya insanları ağızları dururken başka şekilde güler. Eyyamın bu kadarı da fazla. 

TFF ve MHK, Türk futbolu üzerinde neyi deniyor? Kimse anlamadı. Serdar Tatlı “Ben yaptım oldu” dese de burada vebal var, kul hakkı var. Serdar Tatlı ve ekibi bu işi yapamıyorlar. Buna göz yumanlar da kendilerince susuyorlar. Artık bıraksınlar Türk futbolunun üzerinden ego tatmini yapmayı. 

Kulübümüz tarafından hafta içi hakem açıklandığında yapılan basın açıklamasının ne kadar doğru olduğu ve Mete Kalkavan’ın Antalyaspor’a bir kininin olduğu açıktır. Maç sonunda Fedor’a gösterdiği iki sarı kart, her şeyi bütün çıplaklığıyla göstermiştir. Maç sonunda Fatih Karagümrük maçını düşünerek yaralı Antalyaspor’a son mermisini sıkmış, Kudriashov’u da atmıştır. 

TFF Yönetim Kurulu’nda hakiki Antalyalı ve Antalyasporlu sandığımız, eski kulüp başkanımız Hasan Akıncıoğlu bulunuyor. Eğer orada susuyor ve her şeyi kabulleniyorsa, yazık hem de çok yazık. Bir de eski Antalya milletvekili ve Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı var. O da mı bu olaylarda sessiz kalıyor? 

İşaret edilerek TFF’nin başına getirilen Nihat Özdemir, futbolu hiç bilmediğini göstermektedir. Nihat Özdemir döneminde A Milli Takım, iki kez küme düşmesine rağmen kendisi halen TFF’nin başında durmaktadır.

Mete Kalkavan, ince ince işleyerek Galatasaray’ın kazanmasına yardımcı oldu. Hele son dakikalarda Galatasaray’ın stoperi gibiydi. 

Takımdaki koronavirüse yakalanan oyuncular ve sakatlıklar yüzünden kadro kurmakta zorlanan Antalyaspor’da kimin oynayacağını düşündüğümüz bir ortamda Kudriashov, Bünyamin ve Nuri’nin kadroya girmesi ile umutlanmıştık. Maça kanatlarda yer alan Serdar ve Amilton’un hızlarından yararlanıp, klasik şekilde geride bekleyip hızlı çıkmayı düşünerek başlamıştık. Önce Serdar ardından Bahadır’ın sakatlıkları, zaten dar olan kulübede hocanın elini daralttı. Boffin’in ön plana çıktığı maçta bu kadar eksik olmamız ve Galatasaray’ın son kritik maçı olması nedeniyle maçta kontrolü ele alan taraf olmayı başaramadık.

Son sözüm; Antalyaspor taraftarı olarak maçların seyircisiz olduğunu düşünüyorduk. Ancak evimizdeki maçta Galatasaraylı taraftarlar protokole dolmuş. Bu konuda yönetim kendi seyircisine yanlış yapmıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.