Haydi Maça

Ramazan Özaylı yazdı…

Haydi Maça
2 Kasım 2021 10:54
A+
A-

Takım halinde hareket edince oynanan futbol göze hoş geliyor. Bu karşılaşmada takım halinde 125 km koşarak ligin en yüksek istatistiklerinden birine imza attık.

Orta sahanın yükünü Doğukan-Fredy ikilisi sırtlayacak gibi duruyor. Fredy’nin bugün oynadığı oyun ve attığı ilk golde eski futbolcumuz Tita gözümün önüne geldi. Ne güzel de giderdi dikine dikine…

Kötü oynadığında dilimizden düşürmediğimiz Doğukan’ı ayrıca tebrik etmek istiyorum. Doğukan, Nuri Şahin ile yükselişe geçti. Bu yükselişin devam etmesi için çalışmaya devam Doğukan.

Rakiplerimizin kazanarak puan farkını açmaya başladığı haftalarda Giresun deplasmanında 3 puan almak elzemdi. Fakat alınan bu galibiyet, görünen aksaklıkları geri plana atmamalı. Devre arası ilk 11’e direkt katkı sağlayacak bir golcü transferi mutlaka yapılmalı.

En gencinden tecrübelisine, herkes varını yoğunu sahada ortaya koyuyor. Bireysel hatalar olmuyor mu, oluyor. Ama bu maç özelinde konuşursak sahadaki herkes birbirinin eksiğini kapatmak için canla başla mücadele etti.

Maç sonu röportajlarında futbolcuların mental olarak rahatladığını gözlemledim. Şu an için herkes işini yapıp futboluna konsantre olmuş durumda. Bu sinerji dağılmazsa güzel futbolumuza devam ederiz.

Sahada en göze batan sorunumuz bitirici bir forvetimizin olmaması. Rakip ceza sahasına kadar sorunsuz geliyor, son bölgede kıvranıp duruyoruz. Bu kıvranma orta saha ve kanatlardaki oyuncularda ekstra efor kaybına yol açıyor.

Cumartesi günü çok ciddi bir rakibe karşı oynayacağız. Takımın bu karşılaşmada tribünlerin itici gücüne ihtiyacı var. Büyük Antalyaspor taraftarına yakışan, takımının yanında olmaktır. Cumartesi gününü iple çekiyorum.

Başka Antalyaspor yok!