Drole’ün Gözyaşları Arasında Zorbay Küçük Yönetimi

Cemali Şanlı yazdı…

Drole’ün Gözyaşları Arasında Zorbay Küçük Yönetimi
29.04.2021
A+
A-

Artık her hafta içi maçlar oynanıyor. Takımlar yorgun, hakemler yorgun. Fakat bugün izlediğim Zorbay Küçük, ilk yarıda biraz iyi bir yönetim ortaya koydu. Ancak ikinci yarısında Fatih Karagümrük’ün koruyucu meleği gibi davrandı.

Rakip takımda Bertolacci diye bir futbolcu izledim, kabadayı mı futbolcu mu anlamakta güçlük çektim. Fakat maçın hakemi, bu adama kart bile göstermedi. Fatih Karagümrüklü futbolcular kolay ve temassız faul almaya alışınca da, 61. dakikada Lens kendisini yere bıraktı. Bir de el kol hareketi yaptı. Ülkemizde hakemler çok kolay faul çalıyorlar. Bu sefer Avrupa’ya giden oyuncu, oradaki hakemlerden de aynı şeyi bekliyor. Biraz da olsa mücadele olmalıdır.  Mesela 78. dakikada Orgill ile Fatih Karagümrüklü futbolcu omuz omuza mücadelede kendini yere bıraktı. Hakem faul düdüğü çaldı. Orada top Amilton’a gelmişti ve kaleci ile karşı karşıya kalacaktı. Zorbay Küçük, bu işi bilmediğini gösterdi. Halbuki Akdeniz bölgesinden Adanalı hakem Zorbay Küçük’ten iyi bir hakem olacağı düşüncesindeydim.

Tüm olumsuzluklara rağmen alınan bir puan, altın değerindeydi Tüm oyuncularımızı ve teknik yönetimi tebrik ediyorum.

10 eksik oyuncu ile gittiğimiz maçta, henüz 2. dakikada Orgill’in kaçırdığı golün üzüntüsü, belki de 90+5’te gelecek golün habercisiydi. Rakibin arka arkaya bulduğu iki gol olsa da, iyi çıkış ve kontrataklarımız, golü hemen bulacağımızı belli ediyordu. Amilton’un sürüklediği atak, penaltı ile sonuçlanınca soyunma odasına 2-1 geride ve uzun bir aradan sonra oynayan Drole’ün sakatlanması ile gittik.

İkinci yarı maç boyunca rakip alana oyunu yıkan Antalyaspor; direkten dönen, çizgiden çıkan topu ile puan almadan bu maçtan çıkmayacağını gösteriyordu. Nihayet son dakikada iyi bir organizasyon, hakkımız olan puanı getirdi. 

Hafta sonu takıma dönecek oyuncularla artık kupa finalini bekleyeceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.