Antalyaspor İçin VAR Yok Oldu

Cemali Şanlı yazdı…

Antalyaspor İçin VAR Yok Oldu
10.05.2021
A+
A-

Kayseri bölgesi hakemi ve Kayseri’de yaşayan hakem arkadaşımız olan Abdulkadir Bitigen’in Trabzonspor maçı hakemi olduğunu öğrendikten sonra MHK’nin hakem seçimine dikkat etmediği konusunda tereddütüm kalmadı. Kayserili Abdulkadir Bitigen‘in bunları görmezden gelmesi ilginçti.

Sahada hakemin kafasında Kayserispor’un durumunun olabileceğini düşünmeme yol açacak birkaç pozisyon gördük. Fredy yerden topa vurmaya çalışırken gelip ona takılan Trabzonsporlu oyuncu lehine faul çalmıştı. Bu karar doğru idi ancak kart gerektirmezdi. Trabzonspor ceza sahası içinde Serkan Asan kontrolsüz şekilde Amilton’a müdahalede bulunup kafa atıyor. Amilton’un kafası yarılıyor ancak VAR, yok oluyor. 

Maçın iki yardımcı hakemi de gelişigüzel bayraklar kaldırdı. Hele Podolski’nin bir pozisyonunda rakipten gelen topla ofsayt bayrağı kaldırdılar, bu karara da Kayserili Abdulkadir Bitigen uydu. İkinci yarıda 2 numaralı yardımcı hakem, geride çıkan oyuncumuz için ofsayt bayrağını kaldırdı.  

Abdulkadir Bitigen maça etki etmedi gibi görünse de hataları vardı. 

Ayrıca Antalyalı hakemler Sarper Barış Saka ve Burak Şeker’e uzun süredir maç verilmemesi ilginç. MHK’nin başındaki Serdar Tatlı’nın üst üste hata yapan hakemlere ego uğruna maç verdiği görülürken bu hakemlere bakış açısı, Antalyaspor’a olduğu gibi kötü mü?

 Türk futbol hakemliğinin bir diğer kanayan yarası da, futbol hakemliğinin babadan oğula geçmesi. Bu yüzden çok başarılı akademisyen hakemler varken devamlı eski hakemlerin çocuklarının liglerde yer almasından ötürü bu hakemler üst klasmanlara çıkamıyor. Yeteneği olmayan, babasının mirasıyla hakem olmamalıdır.

Hafta sonu bütün maçların aynı saatte oynandığı haftada, bizim için önemli olan maçımızın yanında öteki maçları da takip etmek zorunda kaldık. Uzun bir aradan sonra on bire dönen Gökdeniz, geri döndüğünü oynadığı pozitif futbolla belli etti. Bireysel 2 hata ile yediğimiz gollere cevap vermek için gösterdiğimiz çabaların sonucunu Amilton ile attığımız golle alıp 2. golü arasak da, son vuruş beceriksizliği buna engel oldu.

Sözün özü, şu an ilk beklentimiz salı günü oynanacak Başakşehir-Kayseri ve Kasımpaşa-Ankaragücü maçlarında İstanbul takımlarının kazanmasını bekleyip, son haftaya korkulu rüya görmeden girmek gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.