Antalyaspor Bütçe Kısıtlamasına Gidiyor

Antalyaspor Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı, bütçe kısıtlamasına gideceklerini açıkladı…

Antalyaspor Bütçe Kısıtlamasına Gidiyor
A+
A-
18 Temmuz 2018 12:57

Antalyaspor Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı, bütçe kısıtlamasına gideceklerini açıkladı.

Eski yönetim tarafından Türkiye Futbol Federasyonu gelirlerine temlik konulmasına değinen Arıcı, bu yüzden transfer politikasında değişikliğe gitmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Sezon öncesi transfer bütçesini 12 milyon Euro olarak açıklamalarına rağmen bütçede kısıtlamaya gideceklerini belirten Cumhur Arıcı, buna rağmen hedeflerinde değişiklik olmadığını vurguladı.

Bankada bulunan 7 milyon lira gelire dokunamadıklarını ve bu yüzden transferde frene basmak zorunda kaldıklarını kaydeden Arıcı, sol bek ve sol açık transferleri için görüşmelerinin devam ettiğini ifade etti.

Yedek kulübesini güçlendirmek için de transfer çalışmaları yaptıklarını ancak yaşanan son gelişmelerin ardından hu planı askıya aldıklarını aktaran Cumhur Arıcı, yaşanan bu olayın kendileri için iyi bir yönü olduğunu ve pilot takım olan Kemerspor 2003’den 9 futbolcunun takıma katıldığını hatırlattı.

Genç oyuncuların önlerinin açıldığını ve yeni yıldızları Antalyaspor ve Türk futboluna kazandırabileceklerini belirten Arıcı, Teknik Direktör Bülent Korkmaz’ın genç oyuncuları takıma kazandırmaya çalıştığını söyledi. Cumhur Arıcı, 2018 UEFA U19 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde mücadele etmekte olan U19 milli takımın kadrosuna dahil edilen Doğukan Sinik’in bu duruma en güzel örneklerden biri olduğunu kaydetti.