SadeceAntalyaspor.com
Eda Genç Aydın

Yükseliş

Antalyaspor Gaziantep’le birlikte bu hafta dördüncü maçına çıktı. Bu dört maçtan üçünden üç puan, birinden bir puan aldı. Şu ana kadar hiçbir maçtan puansız dönmedi. Bu bir tesadüf mü, yoksa gerçekten istikrarlı bir yükseliş mi bunun kararını vermek için biraz daha zaman gerek ama uzun süredir Antalyaspor adına böylesi bir mutluluğa da açtık doğrusu. O […]

01 Ekim 2014 - 2:50 'de eklendi.
Yükseliş

Antalyaspor Gaziantep’le birlikte bu hafta dördüncü maçına çıktı. Bu dört maçtan üçünden üç puan, birinden bir puan aldı. Şu ana kadar hiçbir maçtan puansız dönmedi. Bu bir tesadüf mü, yoksa gerçekten istikrarlı bir yükseliş mi bunun kararını vermek için biraz daha zaman gerek ama uzun süredir Antalyaspor adına böylesi bir mutluluğa da açtık doğrusu. O yüzden, aslında daha önce talihsiz şekilde söylenmiş bir söz buraya tam da uygun oluyor: bulunduğumuz yerin tadını çıkaralım.

Puan durumuna baktığımızda Antalyaspor’un ilk üçte olması gerçekten insanı umutlandırıyor. Bu heyecana sebep biraz da Hocanın istekle oyun yürütmesi… Bizim için tek kötü yan ise hâlâ tribünlerin boş olması ne yazık ki…

Passolig gerçekten lanet bir şeymiş. Aslında gizli amacı olan “tribünleri yok etme” gerçekleşmek üzere. Passolig’i gerçekten ondan kurtulmak için almayan, cefakâr taraftarı tenzih ederek söylüyorum, kumandacı ve çekirdekçi taraftarın tam da işine gelen şeydi bu.  Bazı insanlara bir nevi bahane oluyor bu Passolig olayı yani. Tribünlerin onlardan kurtulması güzel ama tertemiz seven taraftarın da uzak kalması Antalyaspor’u yalnızlaştırıyor, yalnızlaştıracak.

Antalyaspor’un yükselişi şimdilik sürüyor, inşallah da sürecek. Hatta Antalyaspor öyle yükselecek ki bu sene şampiyon ayrılacak PTT Liginden. Passolig sebebiyle maçlara girmeyen taraftar takım şampiyonluğa oynarken de aynı istikrarı sürdürebilecek mi? Bence hayır. Çünkü hayali bile insanı bir hoş ediyor: “Antalyaspor şampiyon oldu.” İşte bu şampiyonluk maçını da tribünden izleyemeyecek olmak sanırım Antalyaspor adına kaçırılacak en büyük şanstır. Neyse, gelecekle ilgili daha fazla yazıp insanları davalarından vazgeçmeye teşvik etmeyeyim.

İstikrarlı yükselişimizin sürmesi, tribünlerimizin dolması ve güzel bir bayram olması dileklerimle… Herkesin bayramı şimdiden Antalyaspor’un deplasman galibiyeti gibi mutlu geçsin.

Eda Genç

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER