SadeceAntalyaspor.com
Eda Genç Aydın

Yine

Hocamız değişti. Bu hafta Engin Hocanın stilinden sıyrılıp Hami Hocanın stiliyle Denizli maçına çıktık. Skor bizim için güldürücü olsa da oynanan futbol iç açıcı değilmiş. “-miş”li cümle kuruyorum çünkü maçın linkini izlemek için açtığımda tahammül edemeyerek kapattım. İnternetten sürekli takılan bir görüntü vardı karşımda. İlk dakikaları sabırla izledim ancak sonraki dakikalara bu takılmalar sebebiyle tahammül […]

01 Aralık 2014 - 16:56 'de eklendi.
Yine

Hocamız değişti. Bu hafta Engin Hocanın stilinden sıyrılıp Hami Hocanın stiliyle Denizli maçına çıktık. Skor bizim için güldürücü olsa da oynanan futbol iç açıcı değilmiş. “-miş”li cümle kuruyorum çünkü maçın linkini izlemek için açtığımda tahammül edemeyerek kapattım. İnternetten sürekli takılan bir görüntü vardı karşımda. İlk dakikaları sabırla izledim ancak sonraki dakikalara bu takılmalar sebebiyle tahammül edemedim.

İnternetten yayınlanan maçlar gerçekten tat vermiyor. Ya yayın kalitesi yükselsin ya da her maçı bir şekilde televizyondan yayınlasınlar. Her hafta internetten izlediğimiz, daha doğrusu izlemeye çalıştığımız maçlardan gına geldi. Tabii ki gönül isterdi ki stada gidelim, takımı kendi gözlerimizle görelim, kendi kafamızda yorumlayalım ama olmuyor. Olacağı günler yakın olsun benim için ve isteyen herkes için.

Maç internetin olumsuz yanına rağmen skorca iyi son buldu. Ama Başkan “yine” yapacağını yaptı bu hafta. Geçen haftalarda o zamanlar Cumhurbaşkanı adayına Cumhurbaşkanlığı armasının olduğu forma hediye eden Başkan, bu hafta da Dışişleri Bakanına, Dışişleri Başkanlığı arması olan bir forma hediye etti. Sanırım bunu gelenek hâline getirmeye çalışıyor kendince ama yaptığı şeyi hiçbir şekilde doğru görmüyorum.

Şehrine gelen adama kendini mi uydurursun, yoksa onu kendine mi uydurursun? Şehrini tanıtacağın yerde ona zaten yine kendiyle alâkalı bir şey verirsen, nerede kaldı şehrin tanıtımı? Ne anladım şehirle alâkalı hatıra vermekten…

Bir de bizim için kutsal bir şeye siyaset karıştırmaması gerektiğini tüm çığlıklarımıza rağmen duymadıysa artık daha fazla konuşmamız gerekiyor demektir. Üstüne bir de zaten Antalyaspor Başkanı olarak Antalyaspor’un peşinde olması gerekiyorken işi gücü bırakıp Antalyaspor’un peşinden gidişine yakınmıyor mu…

Yaptığın işte bir çokluğu temsil ediyorsan ona göre hareket edersin. Kendi siyasi görüşüne göre hareket etmezsin. Çünkü temsil ettiğin şeyde her fikirden insan vardır. Ben Antalyaspor armasını, formasını kutsal görüp ona göre davranıyorum. Bu yüzden ona isterse benim resmimi bassın, yine de kabul edemem. Kaldı ki siyasi bir şeyi armaya, formaya alet ediyorsa orada bir dursun. Artık gerçekten dursun.

Yukarıda yazdığım birçok şeyi daha önce yazmıştım ama insanı tekrara düşürecek kadar yineleniyor hatalar. Yarın yine olursa yine eleştireceğim, yine yazacağım. Antalyaspor’a siyaset karıştırmayın.

Eda Genç

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER