SadeceAntalyaspor.com
Eda Genç Aydın

Yıkıldık

Ne olursa olsun, hangi takımla oynanırsa oynansın farklı yenildiğimiz maçlarda taraftar olarak yıkılıyoruz. Geçen hafta Alanya maçında yediğimiz dört golle de yerin dibine geçtik. Aslına bakarsanız bunu hissetmesi gereken en son kişiler taraftarlar olmalı. Futbolcusu, yönetimi, teknik direktörü alınan bu farklı yenilgilerde dönüp kendini sorgulamalı. Çünkü her ne kadar taraftar takımı dışarıdan motive eden bir […]

12 Aralık 2014 - 9:30 'de eklendi.
Yıkıldık

Ne olursa olsun, hangi takımla oynanırsa oynansın farklı yenildiğimiz maçlarda taraftar olarak yıkılıyoruz. Geçen hafta Alanya maçında yediğimiz dört golle de yerin dibine geçtik. Aslına bakarsanız bunu hissetmesi gereken en son kişiler taraftarlar olmalı. Futbolcusu, yönetimi, teknik direktörü alınan bu farklı yenilgilerde dönüp kendini sorgulamalı. Çünkü her ne kadar taraftar takımı dışarıdan motive eden bir etken olsa da sahada oyun oynayan futbolcudur. Futbolcuyu oynatan, ona taktik veren hocadır. Hocayı takımın başına getiren yönetimdir. Bunun için skorlardan, oynanan oyundan bunlar sorumludur. Yine de hep üzülen, kahrolan taraftar oluyor ne yazık ki.

Antalyaspor’u üç senedir takip ediyorum. Belki de takibe başlamak için en kötü zamanlara denk gelmişimdir ama takip ettiğim her dönemde başlarda bir yükseliş gösterdi. Sonrasında ise ciddi bir düşüşe geçti. Sanki arkasından zorla itekleniyor gibi yani. Baştaki o yükselişin sebebini anlamadığım gibi sonraki düşüşün de sebebini anlayamıyorum. Şimdi de yine aynı şekilde bir yükselişi ve sanırım yavaş yavaş da aynı düşüşü izliyoruz. Umarım Alanyaspor’da kaybettiğimiz üç puan aklımızı başımıza getirir de geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız durumları yaşamayız.

Önümüzde uzak bir deplasman var. Kaybedilen üç puan önemli ancak oynayacağımız futbol daha da önemli. Hırsla oynayan takım kaybetse de gözümüzde kazanır. İsteğimiz sezon başındaki gibi yenilgisiz olmak, hırslı olmak ve “ruhla” oynamak.

Eda Genç

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER