Yazıklar Olsun

01.09.2015
A+
A-
İnanılmaz bir gece yaşadık maalesef. Bir puan alsak şu anda liderdik. Ama sağ olsun soyismi Fenerbahçe Başkanı ile aynı olan hakem efendi mani oldu buna.

İlk yarı 4 dakika uzatma gösterdi, 5 dakika oynattı. İkinci yarı 5 dakika gösterdi, 7. dakikada gol yedik! Toplayın, 12 dakika yapıyor. Maç tam 102 dakika oynandı. Şayet son dakikalarda biz golü bulsak ortalık yıkılıyor olurdu şimdi bu ülkede. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Her şeyi geçtim, Diego’nun kendisini yere attığı bir pozisyon var. Bugün en koyu rakip takım taraftarı bile bu pozisyona faul demiyorlar. Rezalet ötesi bir hakem faciası.

Gelelim bizim takıma… İlk iki hafta oynadığımız oyundan, iki maçta iki galibiyet alan takımdan eser yoktu. Gerçekten inanılmaz hayal kırıklığına uğradım ben. Fenerbahçe önde bastı. Belki de Türkiye liginin en potansiyelli kontraatak oyuncuları mevcut bizde. Ama hiç bunu düşünmedik. İnanılmaz etkisizdik. Rakip orta alandan top almaya geliyorken biz alan daraltmadık hiç. Bu tarz takımlara karşı önde basmamız gerekiyorken kendi alanımızda onları bekledik hep. Bir de defans kurgumuzu olabildiğince önde yapmamız gerekiyordu. Fenerbahçe sağdan ve soldan inanılmaz geldi. Özellikle bizim sağ kanadımızı felç ettiler. Bunda en büyük etken Emrah Başsan’ın formasının sahada, kendisinin başka yerde olmasıydı. Emrah hiç yoktu sahada. Allah’tan rakibin orijinal bekleri, yani Gökhan Gönül ve Caner yoktu. Aslında gerçekten puanı haketmedik ama bu şekilde şaibeli bir mağlubiyeti de bünye kaldıramıyor işte.

Oyuncu değişiklikleri konusunda bence Emrah çıkmalıydı. Nasıl tahammül etti Yusuf Hoca ona anlayamadım. Sezon başı yazdığım yazıda ”Bu takıma geçen sezondan iki oyuncu bile giremez” yazmıştım. Haklılığım çıkıyor ortaya. Zeki çok mücadele ediyor. İyi niyetinden asla şüphe etmem. Ama fazla faul yaparak iyi oyuncu olunmuyor Zeki. Biraz daha tekniğini geliştirmeli, defansif oyun kurucu özelliklerini arttırmalı. Topu oyuna sokmalı, dikine yüzdesi yüksek paslar atmalı Zeki.

Şimdi lig tatile giriyor. Bence en fazla bize yarayacak bu. Takım oyunu uyumunu yakaladığımız takdirde inanılmaz işler yapabiliriz. Şu ölü halimizle bile Fenerbahçe bizi şaibeli bir golle mağlup ettiyse varın gerisini siz düşünün. Bu takım çok canlar yakacak inanın bana.

Taraftara gelirsek… 80 TL bilet parası ve giden beş otobüs dolusu tarafar… Hepsinin ayaklarına, gırtlaklarına sağlık. Orada mağlubiyeti hak etmeyen en başta onlardı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
6 Temmuz 2020
30 Haziran 2020
24 Haziran 2020
15 Haziran 2020
8 Haziran 2020
18 Mart 2020