SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Tecrübe Farkı

Uzun zamandır kendi seyircisi önünde yenilgi görmeyen Alanyaspor, Pazar akşamı PTT 1.lig lideri Osmanlıspor’a yenilerek haftayı mağlubiyetle kapattı. “Neden yenildik” analizini yapmaya çalışacağım ama önce bazı şeyleri iyi görmemiz için bilgiler vermekte fayda vardır. Bir yanda Süper Lig tecrübesine sahip, son yıllarda Süper Lige çıkma mücadelesi veren ve bu sezon da kadrosunu tecrübeli isimlerle güçlendiren […]

07 Kasım 2014 - 21:34 'de eklendi.
Tecrübe Farkı

Uzun zamandır kendi seyircisi önünde yenilgi görmeyen Alanyaspor, Pazar akşamı PTT 1.lig lideri Osmanlıspor’a yenilerek haftayı mağlubiyetle kapattı. “Neden yenildik” analizini yapmaya çalışacağım ama önce bazı şeyleri iyi görmemiz için bilgiler vermekte fayda vardır.

Bir yanda Süper Lig tecrübesine sahip, son yıllarda Süper Lige çıkma mücadelesi veren ve bu sezon da kadrosunu tecrübeli isimlerle güçlendiren Osmanlıspor, diğer yanda ise tarihinde ilk kez 1.Lige çıkan ve bu ligde tutunmaya çalışan Alanyaspor… Maç öncesi son sekiz maçı kaybetmeyen, son üç dış saha maçını kazanan Osmanlıspor maçın favorisi idi. Tarihimizde ilk kez karşılaşacağımız Osmanlıspor’un oyuncu kadrosu son derece tecrübeli futbolculardan kurulu ve spor piyasa değeri iki katımızda idi. Bizim açımızdan maç öncesi tüm veriler aleyhimize gözükse de Alanyaspor, kamuoyu takımımızın oynadığı futbola güvenerek yenebileceğimizi düşünüyordu. Maç öncesi yorumlarımın bu maçın berabere biteceği şeklinde olmasına rağmen tahminlerimiz tutmadı ve tecrübe farkına yenildik.

Maçın genelinde rakip takım istediği gibi maçı yönlendirdi. İlk kez hep iyi dediğimiz birinci bölge arasına atılan toplar tehlike yarattı. Devamlı ayağa pas yapan rakibe karşı direnç gösteremedik ve rakibin oyununu kabul eder bir görüntü verdik. Ne zaman rakip skor üstünlüğünden sonra bize fırsat verdi o zaman oynar gözüktük. Burada futbolcularımızın alın terine haksızlık yapmak istemiyorum ama gücümüzü net gördüğümüz bir maç oldu. Rakibin iki kanadı da bugüne kadar belki de bu kadar rahat oynamadı. Eğer santraforumuz sürekli orta sahaya top almaya geliyorsa kendi bölgesinde ne duvar olabilir ne de istenileni verebilir. Bir maç için kimseyi yargılamıyorum ama bu tip maçları daha çok oynayacağız ve bunun önlemleri alınabilir.

Alanyaspor seyircisi yine maça yaklaşık dört bin civarı kişi ile gelerek görevini yaptı. Onlardan tek isteğim, bir maç kaybettik diye takıma küsmeyin. Mevcut konumda Osmanlı bizim rakibimiz değildir. Kaldı ki rakibimiz olsa da Pazar akşamı bizden daha iyilerdi ve kazandılar. 10 yıl sonra bizi bu lige çıkaran bu futbolcuların kredisi bir maç ile sınırlı değildir. Oynanacak olan 28 maç çok şeyleri değiştirecektir. Yeter ki Alanya olarak takımımızın arkasında durmayı başaralım. Eğer biz bu haftaki gibi Cuma günü evimizde oynanacak olan Bolu maçında tribünlere gelirsek, bunun sorumluluğunda olan bir takım izleriz. Hepimiz takımın arkasında duralım ama hiçbirimiz futbolculara taşıyamayacakları şeyleri yüklemeyelim.

Veysel Okşar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER