SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Tarih Yazanlar

Alanyaspor uzun yıllardır 2.ligde ve 3.ligde mücadele veren bir takım olarak ismi anılırken son iki yıldır sezona damgasını vuran takım olarak spor kamuoyunda en çok konuşulan takım olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sezon öncesinde olduğu gibi bu sezon da, sezon başı hiç şans verilmeyen Alanyaspor PTT 1.ligi üçüncü sırada bitirerek tarihimizin en başarılı sezonunu yaşadı. Tarihimizde […]

26 Mayıs 2015 - 9:43 'de eklendi.
Tarih Yazanlar

Alanyaspor uzun yıllardır 2.ligde ve 3.ligde mücadele veren bir takım olarak ismi anılırken son iki yıldır sezona damgasını vuran takım olarak spor kamuoyunda en çok konuşulan takım olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sezon öncesinde olduğu gibi bu sezon da, sezon başı hiç şans verilmeyen Alanyaspor PTT 1.ligi üçüncü sırada bitirerek tarihimizin en başarılı sezonunu yaşadı. Tarihimizde ilk kez çıktığımız 1.ligde gol kralı çıkararak ayrı bir tarih yazıldı. Son olarak da Süper Lig yolunda son viraj olan play off maçlarını oynamaya hak kazanarak yine bir ilki gerçekleştirdiler. Daha nasıl bir sürpriz yapacaklar hep birlikte göreceğiz.

Son iki sezondur nerdeyse tüm yazılarımda camianın topyekün yanında oldum. Zaman içinde yenildiği zamanlar da bile desteklediğim için çok da eleştirildim ama şimdi bunun sonuçlarını görmek ve haklı çıkmanın gururu hiçbir şeye benzemiyor. Alanyaspor camiasının yaptığı gibi ben de kulaklarımı tıkayarak doğru bildiğimi sonuna kadar yaptım ve artık saygıyı da hak ettiğimizi düşünüyorum. Doğru planlama, doğru tercihlerin uzun vadede ne kadar başarılı olduğunu umarım herkes görmüştür. Tabii ki eksik hamleleri de yapsaydık bugün Süper Ligde olacağımızı da unutmamak gerekir.

Yazımı hazırlamadan önce festival bölgesini ziyaret ederken insanların ilgisi ve “şimdi ne olacak” soruları üzerine bu konuya değinmem gerektiğinin farkına vardım. Taraftarımızın anlayacağı şekilde yalın olarak statü şöyledir. Alanyaspor Samsunspor’la iki maç yapacak. Birinci maç 28 Mayıs Perşembe günü Samsun’da oynanacak. İkinci maç ise 1 Haziran Pazartesi Alanya’da yapılacaktır. Bu iki maç sonucu üstün olan takım final maçına çıkacaktır. Eğer Samsun ile yapılacak iki maçta goller ve galibiyetler eşit olursa ikinci maç, yani Alanya’da oynanacak maç, uzayacak ve sonuç yine değişmezse penaltı atışları olacak. Kazanan final maçına çıkacaktır. Burada bizim için tek riskli durum Alanya’daki maçta uzatma olursa uzatmalarda iki takım da gol atarsa deplasman takımı avantajlı olacağı için finale çıkacaktır. Eğer Samsun’u elersek Süper Lig yolunda tek maç olan 5 Haziran’da İstanbul’da final yapılacaktır. Samsun’u elersek karşımıza Antalyaspor veya Adana Demirspor çıkacaktır.

Tüm bu ayrıntıları yazdıktan sonra artık söz her zamanki gibi futbolcularda olacaktır. Her zaman dediğimiz gibi Süper Lig yolunda kalan 270 dakikada saygıyı hak edenler ve saygıyı hak edenlerin hak ettiği saygıyı göstermeyenlerin sınavı olacağı bir sürece giriyoruz. Samsun’daki ilk maça belki fazla insan gidemez ama 1 Haziran’da Alanya’daki maçta Oba Stadyumu’nu doldurabilecek miyiz bu da Alanya’nın sınavı olacaktır.

Buradan altını kalın çizgilerle çiziyorum. Bundan sonra alınacak her sonuç benim için ekstra başarı ve tarihe yeni bir not düşme olacaktır. Futbolcuları germemek ve stres yapmamak için her şeyi yapıyoruz. Herkes de böyle yaptığı zaman görünen köy kılavuz istemiyor. Teşekkürler Alanyaspor Başkanı ve yönetim kurulu. Teşekkürler saygı duyulması gereken futbolcu kardeşlerimiz. Sonuç ne olursa olsun bu şehir sizi hep alkışlayacak ve unutmayacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER