SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Selamunaleykum Biz Geldik

Sezon başından beri bu takımın Süper Lige döneceğine dair inancımı asla kaybetmedim. Herkes umudunu yitirmişken ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim. Zira biz taraftarız. Biz şartlar ne olursa olsun takımımızı desteklemek zorundayız. Bizimkisi ne para ne de başka bir şey için. Sadece aşk bizimkisi. Bazı bazı yaptığım gibi maç hakkında teknik analize girmeye gerek görmüyorum. Savunma […]

09 Haziran 2015 - 8:06 'de eklendi.
Selamunaleykum Biz Geldik

Sezon başından beri bu takımın Süper Lige döneceğine dair inancımı asla kaybetmedim. Herkes umudunu yitirmişken ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim. Zira biz taraftarız. Biz şartlar ne olursa olsun takımımızı desteklemek zorundayız. Bizimkisi ne para ne de başka bir şey için. Sadece aşk bizimkisi.

Bazı bazı yaptığım gibi maç hakkında teknik analize girmeye gerek görmüyorum. Savunma anlamında gayet iyiydik. Özellikle Ömer ve Sakıp adeta bir yıldız gibi parladılar sahada. Sanırım Süper Ligdeki çoğu takımın da transfer listesine girmişlerdir. Sezonun başından beridir dile getirdiğim Oğuz Mataracı ısrarımın nedenini sanırım anlamışsınızdır. Attığı gol çok çok çok önemli tabii ki ama sahaya girer girmez hem savunma hem de hücum anlamında ortaya koyduğu performans adeta harikaydı. Transfer anlamında derhal bonservisi alınmalı Oğuz’un. Bakın bu çok ciddi bir konu. Bizde kiralık oynuyor ve satın alma opsiyonu da mevcut. Diğer bir kiralık oyuncumuz Berk İsmail. Kesinlikle bu oyuncunun da bonservisi alınmalı. Hem bu oyuncular Antalya’da çok mutlular, kendileri de bu şehiri isteyeceklerdir.

İstanbul’a tribün anlamında müthiş bir konvoy ile gittik. Günlerce bizimle sosyal medyadan dalga geçen ”200-300 kişi gelirler” diyen, ”Taraftarı yok zaten” diyen rakip takım taraftarlarına adeta tribün dersi verdik. İstanbul’da yaşayan Samsunlular sayesinde o kadar kalabalığı yakaladılar. Yoksa Samsun’dan kalkan otobüs sayısı Antalya’dan kalkan otobüs sayısından çok daha azdı. Bizim çok taraftar grubumuz olabilir ama yeri ve zamanı geldiğinde öyle bir birleşiriz ki öyle bir omuz omuza veririz ki kendimizden sayı olarak üç kat fazla olan futbol seyircilerini tribünde ezeriz, adeta ders veririz. Bir önceki yazımda belirttiğim üzere onlar kalabalık olacaktı ama nitelik olarak bizim tribünümüzde sadece tribüncü, kemik tayfa, ateşli diye tabir ettiğimiz bir kitle olacaktı ve öyle de oldu. Bu da yılların tecrübesi diyelim. Stadyumun kontrolü tamamen bizim elimizdeydi. Sosyal medyada diğer takım taraftarları zaten maçın başından sonuna kadar mükemmel bir tribün desteği verdiğimizi yazdılar. Yani kendi kendimizi övmüyoruz.

Gelelim bize destek verenlere… Akhisarlı dostlarımız bir otobüs ile bizle omuz omuza verip destek olmaya gelmişler. Ankaragücü ve Trabzonsporlu dostlarımız da az da olsa gerçekten çok güzel destek verdiler. Yine az da olsa Kasımpaşalı arkadaşlar da sevincimize ortak oldular.

Ayrı bir paragrafı tabii ki Kocaelispor taraftarı, yani Hodri Meydan hak ediyor.Tribün liderleri sosyal medya aracılığı ile maçtan üç gün önce organizasyon haberi yayınladı. Müthiş bir organizasyon ile üç günde çok iyi bir sayıda Pasolig çıkarıldı ve hiç de azımsanmayacak kadar Hodri Meydan neferi kardeşlerini İstanbul’da yine yalnız bırakmadı. Bizler dertlerimizi, gözyaşlarımızı, acılarımızı paylaştık. Bu sefer sevincimizde çok büyük payları var kardeşlerimizin. Bu takım nasıl bizim ise aynı şekilde onların da takımı. Buradan Antalyaspor yönetimine sesleniyorum; 07.07 tarihinde yaptığımız Antalyasporlular gününde Kocaelispor ile bir hazırlık maçı yapılsın. Hatta amatör ligde oynayan kardeşlerimize maçın maddi geliri de bırakılsın. Bu onlar için çok büyük bir jest olacak.

Umarım ait olduğumuz yerde yeni stadımız, yeni tesislerimiz ile önce kalıcı oluruz, sonra da şampiyonluk yaşarız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER