SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Sadece Samsun’u mu Yendik?

Antalyaspor bir sezon sonra Kayseri ile birlikte Süper Lige çıkarak, bu şehrin takımının her zaman Süper Ligde olması gerektiğini gösterdi. Şehrin en önemli yerinde olan stadyum yıkıldıktan sonra şehirle bütünleşmede sorunlar yaşayan Antalyaspor, Kundu ve Üniversite Stadyumu’nda dibe vurdu. Bunun akabinde de Süper Ligden düştü. Sezon içinde inişler çıkışlar göstermesine rağmen, yeterli taraftar desteği olmaksızın […]

09 Haziran 2015 - 8:01 'de eklendi.
Sadece Samsun’u mu Yendik?

Antalyaspor bir sezon sonra Kayseri ile birlikte Süper Lige çıkarak, bu şehrin takımının her zaman Süper Ligde olması gerektiğini gösterdi. Şehrin en önemli yerinde olan stadyum yıkıldıktan sonra şehirle bütünleşmede sorunlar yaşayan Antalyaspor, Kundu ve Üniversite Stadyumu’nda dibe vurdu. Bunun akabinde de Süper Ligden düştü. Sezon içinde inişler çıkışlar göstermesine rağmen, yeterli taraftar desteği olmaksızın ligin son bölümlerinde direnç göstererek Süper Lige çıktı. Yeni sezonda, yeni stadyumuyla, yeni oluşumlarla şehrinde desteği ile Süper Ligde kalıcı olacağını düşünüyorum. Antalyaspor yönetimi PTT 1.ligde sezon başı yaptığı hataları yapmazsa, taraftarı müşteri olarak görmeyip bütünleşmeyi başarırsa güzel günler hepimizi beklemektedir.

Antalyaspor’da irdelenmesi gereken çok sorun oldu ama  geriye bakmanın fazla manası yoktur. Kulüp profesyonelleri zafer sarhoşluğuna kapılmazsa bu eksikleri görecektir. Bundan sonra önümüze bakarsak daha rasyonel düşünmüş olabiliriz.

Yazımın başlığında da anlaşılacağı gibi play off maçları ve Antalyaspor’un lobisini anlatmak istiyorum. Son dönem bize net anlattı ki Antalyaspor kendi kabuğunda kalmış. İsmi olan ama ulusal, görsel ve yazılı basında bunu kullanamayan bir süreç yaşattı bize. Özellikle final maçı öncesi gerek TFF gerekse TRT ve ulusal basın Antalyaspor’u yok sayarak sadece Samsun PİAR’ı yaptı. Günler boyu Antalyaspor’un sorunu yokmuş gibi sadece Samsun üzerine yoğunlaştılar. Antalyaspor’un tribünlerini yok sayarak Samsun’un tribün gücüne maç bitimine kadar vurgu yapıldı. TRT spikerleri maç içinde o kadar ileri gittiler ki Antalya seyircisine haksızlık yaptılar. Antalya taraftarının desteğini bile Samsun desteği diye lanse ettiler. Ama tüm Türkiye gördü ki 90 dakika takımına destek veren taraftar Antalya taraftarıydı. Sayı olarak fazla olabilirsin ama tribün olarak Antalya taraftarı bu maçta nasıl tribüncü olunur göstermiştir. Maç öncesi tüm yorumcular Samsun’u favori görürken sadece Antalyalılar takımına inandı ve futbolun tribünde oynanmadığını gösterdiler. O yüzden diyorum ki Antalya’mız sadece Samsun’u değil büyük bir lobiyi yenerek hakkıyla Süper Lige çıktı.

Final maçında benim için en önemli ayrıntı ise Ömer Kandemir gibi maçın yıldızı olan birinin “bugüne kadar niye sahada yoktu” sorusu oldu. Öyle yerlerde hamleler yaptı ki skor üstünlüğünü Samsun’a vermedi. 34 maçta üç maç sahada kalmış. Yarı final ilk maçı ve finalde oynamış. Yarı final ilk maçı ve final maçındaki performansından sonra haksızlık yapıldığını düşündüm.

Bir Alanyalı olarak ikinci takımım Antalyaspor’a Süper Lige hoş geldin diyorum. Umarım şampiyonluk sonrası sokağa dökülen taraftar önümüzdeki sezonda tribünlerde olurlar. Zira Antalyasporluya bu yakışır. Şampiyonu alkışlıyoruz. Yolun açık olsun Antalya’m.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER