SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Psikolojik Savaş

İyi bir futbol seyircisine en güzel gelen seyir zevki son 90 dakika ve son bitiş düdüğüne kadar heyecanla maç izlemektir. Bu sezonki Süper Lig ve PTT 1.ligi tam bu tanıma uygun şekilde son düdüğe kadar heyecan ve hesap yaparak geçiyor. Son düdük çalınmadan sonuçları göremeyeceğiz. PTT 1. ligde 33. hafta sonunda Süper Lige çıkan iki […]

18 Mayıs 2015 - 22:41 'de eklendi.
Psikolojik Savaş

İyi bir futbol seyircisine en güzel gelen seyir zevki son 90 dakika ve son bitiş düdüğüne kadar heyecanla maç izlemektir. Bu sezonki Süper Lig ve PTT 1.ligi tam bu tanıma uygun şekilde son düdüğe kadar heyecan ve hesap yaparak geçiyor. Son düdük çalınmadan sonuçları göremeyeceğiz.

PTT 1. ligde 33. hafta sonunda Süper Lige çıkan iki takım belli oldu. Bunun yanında play off mücadelesi ve bir alt lige düşmeme mücadelesi son düdüğe kadar devam edecek.

Son yazılarımda stres yönetiminden sıklıkla bahsetmeye başladım. Geçmişte yaşadığımız tecrübelere göre göze hoş gelen futboldan daha ziyade stressiz ve soğukkanlı olmanın birinci derecede önemli olduğunu vurguladık. Bir an sezon öncesine geri dönelim. Sadece Alanya’da değil genel spor kamuoyunda Alanyaspor’un ligde zor tutunacağı vb. türden yazıları ve yorumları aklımıza getirelim. Alanyaspor camiası o günden bu yana nasıl kulaklarını tıkamış ve sözünü sahada söylemişse bugün de bunu yapmalı. Alanyaspor bu sezonun bütçesi ve futbolcuları ile tartışmasız PTT 1.ligin flaş takımıdır. Diğer bir deyişle futbolcular görevlerini yaparak aldıkları ücretin hakkını vermişlerdir. Bundan sonra yükselecek her çıtaya imrenilecek bakılacaktır. Play off yarışına kalmasak da kazanan Alanyaspor’dur. Bizim futbolculardan beklentimiz karşılanmıştır. Futbolcu kardeşlerimizin strese girmelerine gerek yoktur. Geçtiğimiz hafta ben bunları dile getirdikten sonra oynanan Ordu maçında bu endişelerimi net gördüm. Futbolcu kardeşlerimize buradan sesleniyorum. Bu yazımı tüm futbolcuların okuması gerekiyor. Alanyaspor’un nabzını biz tutuyoruz, bu halk sizin başarınızdan kat ve kat memnun. Sizler bizi sezon boyunca ve şu ana kadar hep mutlu ettiniz ve halen bir yarışın içindesiniz. Eğer sizler beyin olarak rahat olursanız bizim için ekstra başarı olan hedefe gidersiniz. Gidemezsiniz de canınız sağ olsun. Siz bizi mutlu ettiniz, Allah da sizi mutlu etsin.

Şimdi önümüzde bir Antep maçı var ve eğer biz de Antepli gibi düşünebilirsek, rahat olabilirsek istediğimizi alarak döneriz. Eğer Alanya basını, taraftarları futbolcuları gerecek yorumlar yapmazsa ve hafta içi bu konuda çalışmalar yapılırsa, son maç sıradan oynanması gereken bir maç olarak görülürse yeni bir maceranın içine girebiliriz. Gün boyu sorulan sorulara girerek hesaplar yapmayı artık uygun bulmuyorum. Alanyaspor’un en eski kramponlarından biri olarak Alanya taraftarlarından isteğim, sonuç ne olursa olsun bu futbolcu ordusuna sahip çıkın ve onları kucaklayın. Bu insanlar bu sezon geçen sezon da olduğu gibi saygıyı ve alkışı hak ediyor. Belki büyük çoğunluğumuz kendi içimizde kaldığımız için dışarıya fazla bakmıyoruz. Onlarca web sitesinde, sosyal medya mecralarında ve ulusal görsel yayınları takip edenler ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır. Zaman zaman hatalar yapılsa da bu camia tüm katmanları ile Türkiye’de örnek teşkil ediyor. Futbolcular sadece oynadıkları futbolla değil duruşları ve mütevazılikleri ile de herkesin takdirini kazanıyor. İyi bir futbolcu olabilirsin ama karakter her futbolcuda bulunmaz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER