Nazara Geldik

22.09.2015
A+
A-

Şimdi en sonda yazacağımı en başta yazayım. Ben dobra adamımdır.

Cumartesi 5-1 yenildik. Benim için 1-0 yenilmek ile 8-0 yenilmenin pek bir farkı yoktur. Benim için, hatta tribündeki grup ayırmaksızın kardeşlerimin gönlünde olan, sahada çatır çatır mücadele eden takımdır. Siz dün 5-1 yenilmiş olabilirsiniz. Siz aynı zamanda 5-1 yenilirken kötü oynayıp yenilmiş de olabilirsiniz. Ama siz sahada gezdiyseniz, ne yaptığınızı bilmediyseniz, “Ya şu maç bitsin de gidelim.” havasındaysanız, birisi çıkar “Orada bir durun bakalım, hayırdır?” der.

Bunları niye yazıyorum… Şayet Cumartesi günü sahada olan o zihniyet bir daha sahada olursa, sıkıntımız olur. Huzurumuz kaçar. Bak benim kardeşlerim söyleniyor hafiften. Yenilgiye değil, zihniyete söyleniyor kırmızı beyaz gönüller. Yeri ve zamanı geldiğinde hesabını sorarlar ve sizin sesinizi çıkarmaya hakkınız olmaz.

Antalyaspor korkak oynamaz! Antalyaspor beraberliğe oynamaz! Antalyaspor hele mahkum hiç olamaz! Bunlar olursa “Hayırdır” deriz, hesabını sorarız. Size yemin ediyorum takım 1-0 yenilip de aynı kafa yapısı sahada olsa da yazacağım yazı aynı olacaktı.

Yusuf Hoca takımın ayarı ile niye oynarsın? Takım dört haftada üç galibiyet almış. Tetikçiler olmasa Fenerbahçe maçı berabere bitecek ve lider takım olacaktık. Yani gizli lideriz. Sen tut o takımın ayarı ile oyna. Aslında oynanması gereken şeyler vardı ama yanlış yere oynadın. Oyuncuların ismini vermeyeceğim, herkes biliyor. Umarım en kısa zamanda sen de görürsün ve doğruyu bulursun.

Rakip takımın teknik direktörü bizi çok iyi çözmüş. Hikmet Hocayı tebrik ederim gerçekten. Tek bir zaafımızı kullandı ve sonuç ortada. Rakibin hücumcuları atletik ve hava hakimiyeti olan kişiler. Senin yan ve duran topların tehlike. O zaman sen önde basacaksın, topu yanlara aktarmalarına izin vermeyeceksin ki kalende pozisyon görme. Yediğimiz goller mental anlamda kopya resmen. Taraftar çıldırıyorsa bir bildiği var.

Takım ilk yarı öne çıkarken defansımızın da olabildiğince öne çıkması sevindirici. Bu bize uzun vadede kazandıracak bir durum.

Eto’o markaja geliyor. İşte böyle anlarda kanat oyuncuları ve Guilherme devreye girecek. Biraz kendimiz gibi oynasak kanat oyuncularımız ve Guilherme sezonu çok golle tamamlarlar ki bu da Antalyaspor’un başarısı olur.

Gelelim taraftara… En üzüldüğüm onlardı. Kolay değildir yirmi saatten fazla yol, sadece gidiş bu! İki gün yol gidip geldiler. Mağlubiyet değil de sahadaki zihniyet canlarını epey sıktı. İlk yarı boyunca Rize Stadı’nı yirmi saat yolculuktan sonra inletmek, esir almak hiç kolay değildir. Hani haberiniz olsun diye söylüyorum, hem üzgün hem kızgın bu taraftarlar.

Bir daha olmasın!

 

 

 

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
16 Eylül 2019
2 Eylül 2019
27 Ağustos 2019
20 Ağustos 2019
24 Temmuz 2019
28 Mayıs 2019
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.