SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Mücadele İyi Ama

Takım bu haftaki maçın önemini bilerek oynadı. Başlıkta da belirttiğim gibi mücadele bence gayet iyiydi. Bakın oyun demiyorum, mücadele diyorum. Aslına bakarsak hem oyun hem de mücadele olarak haftalardır böyle bir takım görmek istiyorduk. Şahsen haftalardır takıma kızıp stattan evine giden veya deplasmandan dönenlerin aksine bu hafta kızarak evine dönen kişi sayısı bir hayli azdır. […]

17 Mart 2015 - 11:03 'de eklendi.
Mücadele İyi Ama

Takım bu haftaki maçın önemini bilerek oynadı. Başlıkta da belirttiğim gibi mücadele bence gayet iyiydi. Bakın oyun demiyorum, mücadele diyorum. Aslına bakarsak hem oyun hem de mücadele olarak haftalardır böyle bir takım görmek istiyorduk. Şahsen haftalardır takıma kızıp stattan evine giden veya deplasmandan dönenlerin aksine bu hafta kızarak evine dönen kişi sayısı bir hayli azdır. Bu da demek oluyor ki Antalyaspor oyun anlamında da mücadele anlamında da yeterliydi.

Şanssızlığımız şuydu ki bu hafta da hakem sağ olsun bizi doğradı. Ne kadar şanssızız değil mi? Bir hafta önce Samsun’da hakem bize göre bence gayet iyiyken, bizim oyuncular oldukça kötüydü ve bu şansı değerlendiremedi. Bu hafta takım iyiyken de hakemler berbat ötesiydi. Hakemler kötü yönetim gösterebilir elbette ama verdikleri kararlar maçın skoruna, hatta ligin bitimine etki edecekse orada ben yerden yere vururum hakemleri. Kimse kusura bakmasın. 6 puanlık değil 34 haftalık bir maçtı bizim için. Hoş her şey bitmiş değil. Çoğu renktaşım play offun bile epey tehlikede olduğunu söylüyor, umutsuzlar ama ben hâlen geriye kalan 10 maç için umutluyum. Tam bize göre bir ortam söz konusu. Hani imkansızlıktan bahsediyorum, şartlandırılmadan bahsediyorum.

Hakem efendi maç 1-0 iken rakip oyuncunun ceza alanı içerisinde Harmandalı oynarken eline çarpan topu görmedi. Bence görmek istemedi, yoksa bugün epey farklı şeyler konuşuyor olacaktık. Emrah Başsan pozisyonunda dünyanın her hakemi direk kırmızı kartını çıkarırdı. Ben o hakemi zaten artık dünyadan saymıyorum. Maç 1-0 iken penaltıyı verse maç kopacak gidecek ama ağabeyler izin vermedi. Hani hep derim, gerekirse hakemi de yeneceksiniz diye. Hakemi de yenmek için epey mücadele etti bizim çocuklar ama olmadı. Ben şahsen iyi niyeti gördüm.

Geriye kalan haftalar için rakiplere bakıyorum. Kayserispor koptu zaten ama unutmayın, biz o Kayserispor’u perişan ettik, fark yememek için yerlerde yattılar. Osmanlıspor zaten dişli bir takımı yenebilecek kapasitede bir takım değil. Onları da deplasmanda 13-2 bitecek maçta elimizden kaçırdık, perişan ettik. Adana Demirspor ile gördünüz, son 30 dakikadaki oyunu genele yaysak ve hakemler izin verse bugün aramızda 2 puanlık bir fark kalacaktı. Şimdi genel anlamda bu takımların maksimum oynayacağı oyun bu. Sorun bizde. Biz maksimum verimi sağladığımız maçlarda bu takımları rezil ettik. Bugün altı atmayanı dövenlerin takımı Orduspor’a verdiğimiz üç puanı nasıl arıyoruz değil mi?

Ligin bundan sonrası artık vitesi iyice yükseltmenin vaktidir. Ben bu takımın çıkacağına eminim. Kızıyoruz ediyoruz ama bu oyunculara destek vermekten başka çaremiz yok. Bu oyuncular ile bitireceğiz bu ligi. Bizi çıkaracaklar da onlar, çıkaramayacaklar da onlar. Bu yüzden biraz politik düşünüp desteklememiz gerekiyor.

Rakip Adana Demirspor takımı oldukça genç bir takım. Biz bu takıma karşı oldukça tecrübeliyiz. Onlara pres yapıp hataya zorlamalıydık. Zaten hemen panik yapabilecek bir takımken topu ayaklarında tutmalarına çok izin verdik ki bu onlara güven verdi. Elleri ayakları titremeliydi.

Gelelim tribünlere… Sanırım eleştirilebilecek bir şey yoktu. Tüm Türkiye bizden bahsetti. Grup 1966 olarak tam iki hafta boyunca bu maça 14 gün 24 saat hazırlık yapıldı. Görsel şovların çalışmaları gerçekten takdire şayandı. Uykusuz geceler, evini, çocuğunu günlerce görmeyen renktaşlar vs… Bilen bilir sevgili Antalyasporlular. Sadece 5 dakika sürecek bir şov içindi onca hazırlık. 1500 kişi civarı, oldukça sağlam destekledik takımımızı. Memleketini desteklemeye gelen, maçın son saniyesine kadar o heyecanı yaşayan, tribünde düşmeyen, bırakmayan tüm renktaşlarıma sonsuz teşekkürler. Rakip tribün Adana Demirspor taraftarları bile hakkımızı verdiler. Zaten sosyal medyada bolca Grup 1966 ismi geçti, dost düşman herkes Grup 1966’nın ne olduğunu bir kez daha gördü. Bu gurur tüm Antalyaspor camiasınındır.

Önümüzde bir Bucaspor deplasmanı var. Grup 1966 başka sevdalar yerine yine kendi takımının peşinde olacaktır. Tek bir Grup 1966 mensubu geride bırakılmayacak, 20 otobüslük taraftarımız varsa 20 otobüs Buca’da olacağız. Zira bizim sevdamız Antalyaspor!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER