SadeceAntalyaspor.com
Himmet Güler

Model Takım

Hafta içi Başkanımız ve Eto’o bir televizyon kanalının programına katılmışlardı. Eto’o, o programda Antalyaspor’a aynı Barcelona modeli futbol oynatmak istediklerinden bahsetmişti. Trabzonspor deplasmanında benim düşüncem buna göre bir taktik ve taktiğe göre bir kadro sahada olacaktı. Sahaya çıkan kadro normal bir kadroydu ama taktiksel diziliş tamamen farklıydı. Mesela Chico defans oynarken Celutska defansif ortasaha yani […]

22 Aralık 2015 - 10:29 'de eklendi.
Model Takım

Hafta içi Başkanımız ve Eto’o bir televizyon kanalının programına katılmışlardı. Eto’o, o programda Antalyaspor’a aynı Barcelona modeli futbol oynatmak istediklerinden bahsetmişti. Trabzonspor deplasmanında benim düşüncem buna göre bir taktik ve taktiğe göre bir kadro sahada olacaktı.

Sahaya çıkan kadro normal bir kadroydu ama taktiksel diziliş tamamen farklıydı. Mesela Chico defans oynarken Celutska defansif ortasaha yani önlibero oynadı. Üçlü defans oynadık. Sonradan oyuna giren Can Arat bile futbol hayatı boyunca hayatta hiç oynamadığı bir şekilde oynadı.

Aslında getirilmek istenilen sistem harika bir sistem. Hem göze hoş gelen, oynayana da, oynayanı izleyene de zevk veren hem de galibiyet üzerine kurulu bir sistem. Pas yüzdemiz mükemmele yakın oluyor bu sistemde. Ama bizde uygulaması hem zaman alır hem de ”Acaba olur mu?” diye düşünüyor insan. Zira bizim elimizdeki oyuncuların kalitesi acaba yetecek mi buna?

Eto’o derse ki ”Arkadaş ben burada en az 5 yıl kalacağım, bu sistemi de oturtacağım. Bu sisteme göre de oyuncuları bulacağım.” tamam derim ben. Ama bu oyuncu kadrosu ile olmaz. Bir kere aklıma gelen ilk problem, bizim defansımızın göbeği ve ön liberolarımız inanılmaz yavaş. Bu durumdan dolayı Trabzonspor inanılmaz boş alanlar yakaladı ama değerlendiremedi.

Biz pozisyon yakalamadık mı? Elbette yakaladık. Hatta şöyle diyeyim ki ilk 15 dakikadan sonra 80. dakikaya kadar mükemmel oynadık, resmen sahanın hakimi bizdik. Ama bu 65 dakikaya gol sığdıramadıysak bu da bizim suçumuz. Hele ki bu kadar kötü bir Trabzonspor’a karşı bunu yapamadıysak sorun bizde de var demektir. Bulduğumuz pozisyonları değerlendiremedik. Maç 3-0 bitti, bu demek değil ki Trabzonspor harika oynadı. Hayır hiç de öyle değil ama biz de iyi oynamadık. Çok geniş alanlar verdik, eğer Trabzonspor bunları değerlendirseydi çok daha değişik bir skor çıkardı ortaya. Ama biz de bulduğumuz pozisyonları değerlendirseydik aynı şekilde olurdu. Mesela şu maçta ben Lazo’yu çok aramadım desem yalan olur. Tam Lazo’luk maçtı bu maç. Sakıb tek başına epey yıprattı o bölgeyi, Lazo da olsa göçerdi o taraf.

Haftaya rakibimiz Gaziantepspor. Rize’yi 2-0 yendikleri maçı izledim. Gittikçe artan bir form grafikleri var. Az bütçe ile takım olma yolunda ilerliyorlar. Oldukça hızlı çıkyorlar hücuma. Bunu neden yazdım. Bizim Trabzonspor deplasmanında uygulamaya çalıştığımız sisteme göre defansımız az sayıda oyuncudan kurulu ve bu oyuncularımız da maalesef yavaş oyuncular. Buna dikkat çekmek istedim, aman dikkat!

Taraftarımıza helal olsun. Bu mesafeye gerçekten çok iyi bir rakam ile gittiler. En azından bir puanı hak eden onlardı ama olmadı. Ara ara sesleri çok iyi geldi. Bakın Trabzon deplasmanında belki de yıllardır bir takımın taraftarının sesi yükseldi ve net geldi televizyonlara. Kolay değil, git gel neredeyse sadece iki gün yol sürüyor. Hepsine de helal olsun. Haftaya umarım telafi ederiz bu mağlubiyeti ama dediğim gibi Gaziantep çok tehlikeli takım, dikkat.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER