Merhaba Playoff

18.05.2015
A+
A-

Sevgili Antalyasporlular,

Osmanlıspor maçının son düdüğüyle beraber sanırım çoğumuzun kafası 1-2 haftalığına da olsa play-offlara kadar rahatladı. Direkt çıkacağız mı, Buca Osmanlı’ya  çelme takar mı gibi sorulardan da teknik ekip ve futbolcu kardeşlerimiz sayesinde kurtulduk. Buradan tek tek hepsine teşekkürü bir borç bilirim. Osmanlıspor maçındaki mücadelelerinden dolayı da hiçbirine teşekkür etmeye gerek duymuyorum. Zira akıllarını zamanında başlarına alsalardı, Orduspor rezaleti, Altınordu, Adanaspor veya Boluspor maçlarından çıkaracakları fazladan birkaç galibiyetle farklı şeyleri konuşuyor olacaktık.
Geçmişte yapılan hataları daha fazla karıştırmayalım, en azından içimizdeki öfkeyi play-offların sonuna kadar saklayalım. Şahsen bunu çok fazla beceremiyor olsam da play-off dönemine kadar yapıcı yazılar yazmaya gayret edeceğim. Son dört takım, şanslar %25. Antalyaspor bu play-offlardan çıkar mı? Kuvvetle muhtemel… İlk rakibin olarak kimi seçmek istersin diye sorsalar hiç düşünmeden Adana Demirspor derim. Umarım altıncı oluruz ve moral, motivasyon olarak dağılmış olan Adana Demirspor’la eşleşiriz. En korktuğun rakip kim derseniz hiç düşünmeden bu sefer Samsunspor derim. Umarım Samsunspor’la karşılacaksak bu finalde olur.
Antalyaspor’un ya da doğru tabirle Yusuf Hocanın oyun anlayışı play-offlarda başarı getirebilir. Bu defans güven veriyor mu peki? Bence hayır. Gol bulma konusunda nasıl sıkıntı yaşamayacaksak, gol yeme konusunda da aynı şeyleri söylemek mümkün. Demek ki yediğimizden bir tane fazlasını atmak zorundayız.
Diarra Antalyaspor’a geldiğinden beri en kötü dönemini geçiriyor. Ya cidden formsuz ya da artık burada oynamak istemiyor. Bunun sebebini öğrenip ona göre yol haritası çizmek gerekir. Ahmet Aras sakatlığından sonra fazla forma şansı bulamadı ama play-offlara kadar hazır durumda olacaktır. Hücum hattıyla ilgili herhangi bir korkum yok, biri olmazsa öbürü atar diyebileceğimiz bol alternatifli bir hücum hattımız var.
Sezonu genel anlamda hayal kırıklığıyla geçiren futbolcuların kendilerini kanıtlama, tekmeye kafa sokma zamanı geldi. Bakalım biz taraftarlar kadar onlar da bir üst lige yükselmeyi istiyorlar mı?
Yazımı Osman Çelik’e birkaç kelime ederek kapatmak istiyorum. Bu sene gösterdiği performansı ve savaşçı futbolu sebebiyle kendisini tebrik ederim ama Osmanlıspor maçında sorumsuzca gördüğü kırmızı kartı yüzünden play offlar öncesi hem arkadaşlarını hem de Antalyaspor camiasını zor durumda bıraktığı için kendisine kızgınım. Umarım hatasından ders alır ve bu şekilde saçma sapan işlere girmez.
Sevgiyle kalın…
REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
21 Mayıs 2019
14 Mayıs 2019
30 Nisan 2019
23 Nisan 2019
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.