SadeceAntalyaspor.com
Engin Erdem

Maçın Ardından

Uzun süredir Antalya’mızda gündüz maç oynandığını hatırlamıyorum. Soğuk, huzursuz Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda, bu kez erken denebilecek bir saatte Bucaspor’u konuk etti Antalyaspor’umuz. Her ne kadar güzel Antalya’mızın sıcak güneşi ile “Kara yılan”ımızın golleri Stadyumu ısıttıysa da tribünlerdeki çok az taraftar biraz içimizi burktu açıkçası. Buca maçına Antalyaspor’umuz defansın solunda, Sakıp’ın yokluğunda defansta epey bir taşları […]

07 Kasım 2014 - 3:07 'de eklendi.
Maçın Ardından

Uzun süredir Antalya’mızda gündüz maç oynandığını hatırlamıyorum. Soğuk, huzursuz Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda, bu kez erken denebilecek bir saatte Bucaspor’u konuk etti Antalyaspor’umuz. Her ne kadar güzel Antalya’mızın sıcak güneşi ile “Kara yılan”ımızın golleri Stadyumu ısıttıysa da tribünlerdeki çok az taraftar biraz içimizi burktu açıkçası.

Buca maçına Antalyaspor’umuz defansın solunda, Sakıp’ın yokluğunda defansta epey bir taşları oynatmış olarak çıktı. İlk sezon kadrosu değerlendirirken de söylemiştim. Antalyaspor iyi bir takım kurdu fakat defans beklerinde ve forvette yeteri kadar alternatif yok. Bu da Sakıp’ın yokluğunda kaleci Fornezzi’yi tribüne göndererek, Lokman’ı defansın ortasından alarak, Sakıp’ın yerine sol beke kaydırarak ve benim sürekli 11’de oynamasını PTT Liginde yabancı hakkını kaleciden yana kullanılmamasını söylediğim Boum’u da defansın ortasına, Mehmet Sedef’in yanına monte ederek çözmüş Engin Hoca.

Kalede Fornezzi yerine oynayan, geçen sezon devre arasında Denizlispor’a transfer olan Ozan Evrim Özenç gerçekten uzun boylu, biraz hantal olmasına rağmen kalede dikkati, defans ile uyumu ve refleksleri gayet iyi gözüktü. Bana göre Engin Hoca Ozan’da ısrar etmeli ve Türk futboluna bir kaleci kazandırmalı. Bu PTT Liginde olacak bir şey ve kalede Fornezzi’den daha etkili olacağından eminim.

Maça Antalyaspor’umuz kendi sahasında oynadığı diğer üç maçtaki gibi sakin, ne istediğini bilen, taşları yerine oturmuş şekilde başladı. Orta sahada Zeki, Janda, Ali; forvette Emrah, Gökhan ve bir hafta aradan sonra dönen “Kara Yılan”ımız Diarra ile gol yollarında etkili olmaya çalıştı. Maçta Emrah’ın yararlanamadığı penaltı ve Erkan Taşkıran’ın Diarra’ya sert müdahalesi  ile kırmızı kart görmesi dışında pek kayda değer bir şey olmadı. İkinci yarının başında Buca biraz Antalyaspor’umuzun üzerine gelse de Boum’un defansı toparlayan, derleyen, ikaz eden oyunuyla çabuk yatıştırdı. Diarra’nın attığı her iki yarıdaki gollerle 2-1 kazandı. Maçın son golü bir anlık konsantrasyon eksiliğinden 89. Dakikada, bir dönem Karabükspor’da PTT 1.Ligi gol kralı olan Emenike ile çok iyi ikili olan Yasin Avcı’dan geldi ve maç bu skorla bitti.

Maçın ikinci yarısı başındaki rehavet endişe verici. Daha ligin başında sekizinci haftayı bitirmişken bu kadar rehavet çok iyi bir şey değil. Ayrıca Gültekin Başkan ile Engin Hoca arasındaki sıkıntı haberleri duyuluyor. Etmesin, eylemesinler… Bu sene bu takımı Süper Lige çıkarsınlar sonra kavga mı edecekler, sözlü mü atışacaklar atışsınlar. Bazılarına rahat batıyor sanırım. Gerek yok .Böyle şeyler Antalyaspor’a zarar verir. Her şeyin bu süreçte çok ince düşünülmesi, çok hassas olunması lazım. Lütfen bu takımı bu sene Süper Lige çıkarın. Herkes bireysel problemlerini unutsun ve sadece Antalya, Antalyaspor’umuz için çalışsın.

Kalbinde biraz olsun Antalyaspor sevgisi olanlara…

Engin Erdem

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER