SadeceAntalyaspor.com
Evren İlkdoğan

Kötü Futbol İyi Skor

Sevgili Antalyasporlular, Maç öncesi kolay geçeceğini düşündüğümüz ama ecel terleri döktüğümüz bir 90 dakikayı geride bıraktık. En başta futbolcu kardeşlerimizi ve teknik heyeti galibiyetten ötürü kutlarım. Önemli olan en başta kazanmaktı ve bunu başardık. Ama maç içerisinde özellikle 45-60 arasında rakibin bizi ablukaya aldığı dakikalarda beraberlik golünü, hatta ikinci golü bulmaması bizim için büyük bir […]

07 Kasım 2014 - 3:21 'de eklendi.
Kötü Futbol İyi Skor

Sevgili Antalyasporlular,

Maç öncesi kolay geçeceğini düşündüğümüz ama ecel terleri döktüğümüz bir 90 dakikayı geride bıraktık. En başta futbolcu kardeşlerimizi ve teknik heyeti galibiyetten ötürü kutlarım. Önemli olan en başta kazanmaktı ve bunu başardık. Ama maç içerisinde özellikle 45-60 arasında rakibin bizi ablukaya aldığı dakikalarda beraberlik golünü, hatta ikinci golü bulmaması bizim için büyük bir şanstı. Aynı Adana Demirspor maçının son 15 dakikasında olduğu gibi inanılmaz bir baskı ve panik havası bizlere “Antalyaspor bu değil” dedirtti.

Engin Hoca bu konuda gerekli çözümleri artık bulmalı, Zira maçın genel olarak ikinci yarısındaki futbolla şampiyonluktan bahsetmek hayalcilikten öteye gitmez maalesef. Bardağın dolu kısmına baktığımızda ise evimizde hâlâ puan kaybetmemiş olmamız ve zirveye her geçen hafta daha da sıkı tutunmamız bizi gelecek için umutlandırıyor.

Özellikle bu hafta kaleye Ozan Evrim’in geçmesi beni son derece mutlu etti. Fornezzi kabul edeceğimiz gibi çok tecrübeli ama bu sene yeteri kadar formda olmadığı gerçeği var. Özellikle son haftalarda yediği basit goller, “Yabancı hakkını kalede boşa mı harcıyoruz?” sorusunu benim tarafımdan ve çevremdeki arkadaşlarım tarafından sorulmaya başlanmıştı. Bu hafta oynadığı oyun ve kendine güveniyle Ozan iyi bir sınav verdi. Hataları var mıydı peki? Evet vardı. Yaşının verdiği heyecanla bazı pozisyonlarda daha basit kurtarışlar yapmak yerine, foto muhabirlerine güzel pozlar verdi. Bunlar ileride başımızı ağrıtabilir. Benden uyarması.

Boum defansta güçlü fiziğiyle güven verdi. Ama maç eksiği de bariz şekilde hissedildi. Özellikle topla fazla oynamayı sevmesi, hem takımı eksik bırakabilir hem de gol yememize sebep olabilir. Bu konuda uyarılması sanki iyi olur gibi görünüyor.

Haftaya rakibimiz Altınordu. Genç ve savaşan bir ekip. Tek problemleri, gol yollarındaki beceriksizlikleri. Umarım bunu bizim karşımızda da sürdürürler.

“İçeride üç, dışarıda bir” şeklinde hesapladığımız şampiyonluk yolunda, bu tip maçlarda alınacak üç puanlar çok değerli olacaktır. Biz size güveniyoruz, sadece biraz daha özgüven ve ciddiyetle bu maçtan başımız dik ayrılacağımıza şüphem yok…

Sevgiyle kalın…

Evren İlkdoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER