SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Emeği Geçen Herkesin

Ülkede ne Türk futbolunun ne de Türk futbolcusunun geleceği parlak değil. Resmen yerlerde sürünüyoruz …

06 Eylül 2017 - 9:51 'de eklendi.
Emeği Geçen Herkesin

Dünyanın hiçbir ülkesinde yoktur ki ülkesinin bayrağını formasında taşıyan futbolcuya milli maçta küfürler edilsin, milli takım kampında futbolcular birbirinin ağzına silah dayasın, futbolcu uçakta gazeteci dövsün, ülkesinin bayrağını göndere çektirmenin derdini bırakıp prim pazarlığında olsun.

MİLLİ takım hocası mekân bassın. Daha neler neler…

Ülkede ne Türk futbolunun ne de Türk futbolcusunun geleceği parlak değil. Resmen yerlerde sürünüyoruz.

İki tane hakem faciasıyla gol yiyorsun ama itiraz edecek ne yüzün var ne de konuşacak halin.

İngiltere’den 8 yerken bile daha mücadeleci, daha gururluydu bu takım!

Sen koca Türklerin içinden bir tane stoper bulamışsın, Mehmet Topal’ı devşiriyorsun. Koca ülkede bir tane alternatif sağ bekin yok, bir tane pozisyona dahi girememişsin. Sahadaki tek formayı hak eden ve hakkını veren oyuncun 37 yaşındaki Emre… Hepsinin üstüne maçın sonunda hakeme telefonla pozisyon anlat, bir de utanmadan basın toplantısında türlü türlü bahaneler anlat.

Adama sorarlar; milyon euroluk kontratı imzalarken yabancı sınırını, Türk futbolunun formsuzluğunu, kaosunu bilmiyor muydun?..

Teknik yetersiz” dersin, “Futbolcu yok” dersin, “Şanssızdım” dersin ama sahada mücadele etmemeyi, umursamamayı anlatamazsın. Hiçbir şey yapamıyorsan amatör ruhla mücadele edersin, koşarsın, çabalarsın.

Takım hocalığı başka, milli takım hocalığı başkadır. Takımla bütün sezon beraber yatıp beraber kalkarsın. Fizik, kondisyon, motive, taktik her gün elinde; ancak milli takımda senede 10 maç yapar, takımla en fazla 3 gün çalışırsın. Bunun meziyeti ise apayrı… Hiddink’ten bile ders çıkaramadık ki son baharındaki Lucescu’ya sarılıyorsun.

Herkes birbirine düşman… Senelerdir 1 tane futbolcu yetiştirememişsin. Gelecek vaadeden takımı bırak, beş adam sayamazsın. Ligde yabancı oyuncuların iyi değilse başarıyı unut. Altyapından futbolcu yetiştireceksin fakat altyapıda futbolcu seçme kriterlerinde en son dikkat edilen şey futbolculuk yeteneği…

Kısacası Türk futbolu S.O.S vermeyi geçti. Artık dibe doğru gidiyor. Bundan sonra milli takımlar için şampiyonalar çok ama çok zor.

Artık söylenecek tek bir şey kaldı: TEBRİKLER, bu ülkede insanların en büyük sosyal aktivitesi olan futbolu karanlığın ve belirsizliğin dibine sürüklediniz.

Çözüm mü… Çözümü bulmak için artık eskilerden medet ummayı, sorunları tedavi etmeyi bırakacaksın. Tepeden tırnağa “BAŞTAN YAPILANACAKSIN

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER