SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Antalyaspor’da Yüzme Branşı

Dokuz aydır birlikte yaşadığımız bu şehirde güzel başarılara imza attık …

06 Eylül 2017 - 9:55 'de eklendi.
Antalyaspor’da Yüzme Branşı

GÜLE GÜLE 2017.
HAZIR OL 2018.

Alıştıra alıştıra söylemek istiyorum. İçerideki ve dışarıdaki rakiplerimiz iyi duysun. Antalyaspor yüzmede söz sahibi olmak üzere emin adımlarla, planlı ve programlı olarak geliyor. İşiniz zor. İddialıyız.

Bir yıllık bir antrenman sezonunun ardından ortaya çıkan bilanço: 2 sporcu ile başlayan başarı maratonu sonunda 60 başarılı sporcudan oluşan güçlü bir takım.
Anadolu Yıldızlar Ligi yarışmaları sonunda 4 dalda 2 Türkiye şampiyonu sporcu… Yasin(14) ve Batuhan(13).

Orta Dereceli Okullararası Yüzme Şampiyonasında Atatürk Ortakokulu’nu pilot okul olarak seçtik ve özel okulların başarı grafiğine bir devlet okulunu dahil edip bu başarıyı Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Sayın Nafiz Tanır, kulüp yöneticileri, antrenörlerimiz ile okul bahçesinde düzenlenen bir tören ile kutladık.

50 m ve 100 m serbest yarışlarına atılan derin çizgili imzalar… Baraj derecesi geçilerek yüzülen Türkiye Bireysel ve Yıldızlar yarışları… TOP 5’e adını yazdıran bu Batuhan ve Yasin… Yasin’in 34 salise ile kovaladığı Türkiye Rekorunu yakalama isteği… Dün kulaç atmaya başlayıp, bugün güçlü kulaçlara sahip olarak yüzücü ünvanazimli ve hırslı 14 minik sporcu…

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun Olimpik Kulaçlar projesini destekleyen, 11-12 yaş Gelişim Projesinde ayda 2 olmak üzere 5’i il içi, 5’i il dışı 2 sezonluk 10 büyük yarış… Bir 2’ncilik, bir 3’üncülük madalyası…

Efe, Ege, Yağız, Doğa, Çağdaş, Burak, Duru, Irmak, Duygu, Aslı, Yasemin, Elifnaz, Ceren, Ayça…

29 Ekim 2016’da yapılan sezonun ilk yarışından 27 Temmuz 2017 tarihine kadar geçen 9 ayda yapılan 28 yarışta kırmızı-beyaz renklerini kalplerinde taşıyarak kulaç attılar.

Üç ayrı semtteki havuzlarda yirmi üç antrenör ile yaptığımız ciddi bir yaz dönemi programı ile 2500 dolayında çocuğa yüzme ve teknik öğrettik. Öyle ki, “Antalya Yüzüyor” projemiz tam anlamıyla hedefine ulaştı. Gerek kreşler halinde, gerek servislerle ve de gerekse aile büyükleri ile gelen 3 yaş üstü çocuklar için ATİK Tesisleri ve Süleyman Erol Kapalı Yüzme Havuzları’nda düzenlediğimiz dönem sonu şenlikleri ile çocuklarımızın nasıl yüzdüklerini herkese gösterdik. İyi yüzen ve gelecekte yüzücü olacak yeni sporcularımızı renklerimize kattık.

Antalya Yüzüyor” projemizin bir ayağı olarak 27 Ağustos Pazar günü yüzlerce katılımcı ile 3.500-1.500 ve 500 metrelerde üç ayrı plajdan çıkışı verilen deniz yarışı düzenledik. Muratpaşa Belediyesi, Deniz Ticaret Odası’nın destek verdiği bu yarışlar sonrasında Erdal İnönü Spor Parkı’nda madalya töreni düzenledik. 3.500 metrenin bayan ve erkek şampiyon yüzücüleri kulübümüz sporcularından Elif Oçak(13) ve Batuha Özcan (13) oldu. Kısacası dokuz aydır birlikte yaşadığımız bu şehirde güzel başarılara imza attık.

TÜRK YÜZMESİNDE 35 YILINI VERMİŞ BİR ANTRENÖR OLARAK ANTALYA’DA ŞUNU ÖĞRENDİM:
ANTALYASPOR’LU OLMANIN GURURU BİR BAŞKA OLUYORMUŞ.

HALUK OKUR

ANTALYASPOR YÜZME ŞUBESİ BAŞ ANTRENÖRÜ

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER