SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Antalyaspor Basketbol

Takımımız lige çok güzel bir başlangıç yaptı ve ilk dört maçından dört galibiyetle ayrılarak lider durumda devam ediyor …

16 Kasım 2016 - 8:25 'de eklendi.
Antalyaspor Basketbol

Uzun bir aradan sonra basketbol takımımız yeniden Antalyaspor adıyla basketbol sahalarına döndü. Bilindiği üzere uzun zamandır en üst düzeyde bir basketbol takımımız liglerde yoktu ve Antalya halkının basketbola olan bir özlemi vardı. Bu sene bu özleme son verdik. Ve en güzeli de takımın adı kırmızı beyazlı Antalyaspor oldu. Bunun önemi büyük çünkü Antalya’da birleştirici unsurlardan birisi hatta en önemlisi Antalyaspor’un adıdır.

Salon konusunda da çok şanslıyız. Şehir merkezinde, Meltem’de, Antalya Arena’nın hemen yanında  10.000 kişilik çok güzel bir salonda maçlarını oynuyorlar. Takımımız, lige bu sene en üstteki ligi 1. Lig sayarsak 3. Lig’den başladı ve iki defa lig atlayabilirsek Antalya şehrimiz futbolda ve hentbolda olduğu gibi basketbolda da en üst düzeyde temsil edilecek. Bunun da biz Antalyalılar için büyük bir gurur kaynağı olacağını düşünüyorum.

Takımımız lige çok güzel bir başlangıç yaptı ve ilk dört maçından dört galibiyetle ayrılarak lider durumda devam ediyor yani bir üst lige çıkmak için emin adımlarla ilerliyorlar. Ancak başarıya ulaşmaları için en önemli etkenlerden biri de hiç şüphesiz seyirci desteği. İşte bu yüzden tüm Antalyaspor taraftarlarının ve içinde Antalya sevgisi olan herkesin basketbol maçlarında Antalyamızın son kalesi olan Antalyasporumuza destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer taraftar-kulüp-oyuncu birlikteliğini sağlarsak, şampiyonluğun en büyük adayı oluruz. O yüzden içinde Antalya ve Antalyaspor sevgisi olan herkesi Antalyaspor’un basketbol maçlarında görmek isteriz.

Bu hafta ligin beş haftasında zorlu bir rakip olacak TOFAŞ ile oynayacağız. Antalyalı basketbolseverlerin bu maça yoğun katılım göstereceğinden hiç şüphemiz yok. Dileğimiz, Antalyaspor’un sporun her alanında en üst düzeyde temsil edilmesidir. Ve sizlerin de değerli katkılarıyla bu gerçekleşecektir.

Hafta sonu basketbol maçında görüşmek üzere Antalyasporlular ve Antalyalılar.. Bu arada bir dipnot, maçlar ücretsiz.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.







BENZER HABERLER