SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

İşte Bu

Bir önceki hafta Adana Demirspor maçında puan kaybetmemize rağmen oyun olarak tatminkar bir oyun oynadığımızı yazmıştım. Bu bir nevi takımın artık pozitif anlamda değiştiğini gösteriyordu. Hatta artık geriye kalan maçlar için takımın vites yükseltmesi gerektiğini de yazmıştım. Bu hafta Buca’da tamamen vitesi yükseltmiş bir Antalyaspor vardı sahada. Taktiksel anlamda hızlı paslar, hücum organizasyonları, tatlı sert […]

24 Mart 2015 - 11:04 'de eklendi.
İşte Bu

Bir önceki hafta Adana Demirspor maçında puan kaybetmemize rağmen oyun olarak tatminkar bir oyun oynadığımızı yazmıştım. Bu bir nevi takımın artık pozitif anlamda değiştiğini gösteriyordu. Hatta artık geriye kalan maçlar için takımın vites yükseltmesi gerektiğini de yazmıştım. Bu hafta Buca’da tamamen vitesi yükseltmiş bir Antalyaspor vardı sahada.

Taktiksel anlamda hızlı paslar, hücum organizasyonları, tatlı sert müdehaleler, alan daraltmalar ki bu alan daraltmalar sonucunda Bucaspor maçın genelinde 30 metre gibi bir alanda oynayabildi oyununu. Tabii ki 30 metre alanda oyun oynamaya çalışan rakip hataya zorlanır, oyun planını gerçekleştiremez ve sonucu da bu tarz bir skor olur.

Bucaspor tehlikeli takım, 0-3 gibi bir skor aslında çok zor alınabilecek bir skor. Ama Antalyaspor her daim şaşırtıyor işte aldığı skorlar ile. Lakin bu defa ben skorun, artık kazanmamız gerektiği için gelmiş olan bir skor olduğunu düşünüyorum.  Artık bir seri yapmamız gerekiyor ve ben serinin geleceğini de düşünüyorum.

Sakıp mükemmel oynadı. Aslına bakarsanız takım oyunu anlamında da mükemmeldik. Sahada bizim istediğimiz taktik oynandı, biz rakibi buna zorladık, yani kabul ettirdik.

Emrah Başsan yine jeneriklik bir gol attı. Bu tarz oyuncular maç esnasında oynamaz oynamaz ama tek bir hareket ile olayı bitirir. Emrah keşke puan kaybettiğimiz maçların birisinde bu tarz bir gol atsaydı. Bundan sonrası için bu oyunun devam etmesini dileyelim.

Şu hâlde bizim rakibimiz Adana Demirspor. Bu hafta Elazığ maçını izleyenler kesinlikle neden benim hâlen direkt çıkacağımız umudunu taşıdığımı anlamışlardır sanırım. Geçen hafta hakemler sayesinde bize mağlup olmadılar. Bu hafta zaten oynadıkları oyunu, attıkları golleri ve hatta son saniyede gelen üç kişinin arasından geçip gol olan pozisyonu görenlerin de umudu artmıştır sanırım. O gol olmasa arada üç puan fark kalacaktı. Geçen hafta hakem olmasa zaten puanlarımız da aynı olacaktı. Durum tam Antalyaspor’un mücadele edebileceği, krizi yönetebileceği bir durum. Rahat değiliz ve bu beni umutlandırıyor işte.

Grup 1966 olarak Bucaspor deplasmanında takımımızı yine yanlız bırakmadık. İki otobüs dolusu Grup 1966 mensubu taraftarımız gelen galibiyet ile birlikte tribünde Antalyaspor’a destek oldu. Grup 1966 olarak şimdiden önümüzdeki haftasonu oynayacağımız maça hazırlıklara başlıyoruz. Takım böyle oynasın, biz her zaman hazırız zaten.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER