SadeceAntalyaspor.com
Eda Genç Aydın

İlk Maç İlk Deplasman

Sonunda lig başladı. Antalyaspor’u sahada izlemeyi özlemişiz. İlk maç, ilk deplasman Karşıyaka’yla 1-1 bitti. Beraberlik lig başlangıcında, deplasmanda en azından bizi hüsrana uğratmamış oldu. Geçen seneden dolayı fazla büyük hayallerle değil de ufak sevinçlerle yol almaya kararlıyım. Maç günü sabah Ankara’dan İzmir’e yola çıktım. İzmir deplasmanı benim için çok özel oldu. Aslında bir taşla iki […]

03 Eylül 2014 - 2:47 'de eklendi.
İlk Maç İlk Deplasman

Sonunda lig başladı. Antalyaspor’u sahada izlemeyi özlemişiz. İlk maç, ilk deplasman Karşıyaka’yla 1-1 bitti. Beraberlik lig başlangıcında, deplasmanda en azından bizi hüsrana uğratmamış oldu. Geçen seneden dolayı fazla büyük hayallerle değil de ufak sevinçlerle yol almaya kararlıyım.

Maç günü sabah Ankara’dan İzmir’e yola çıktım. İzmir deplasmanı benim için çok özel oldu. Aslında bir taşla iki sevda vurmuş oldum. Maça İzmir’de yaşayan Antalyalımla birlikte gidecek olmamız, benim için dünyalara bedel bir mutluluktu. Otobüsle de olsa uça uça geldim, yol bitmedi sevinçten.

Otogarda sevdiceğimle buluşup Buca Arena’ya doğru yola çıktık. Stada vardığımızda Antalyaspor takım otobüsü de geldi. Karşıyaka taraftarı küfürlü tezahüratlarıyla karşıladı takımımızı.

Stada girmeden sevdiceğimin Karşıyakalı bir arkadaşıyla konuştuk. Karşıyaka taraftarının maçla ilgili olası durumunu anlattı. Passolig sebebiyle Karşıyaka Çarşı Grubu’nun da maça girmeyeceğini söyledi. Zaten maç sırasında da tribünler boştu. Antalyaspor için tribünler Karşıyaka’ya göre daha iyiydi. Maç boyunca yalnızca Antalyaspor taraftarının sesi çıktı. Gruplar olmayınca deplasman tarafı olmamıza rağmen takımımıza daha iyi destek verdik.

İzmir’in belki de en kötü yanı, Antalya’dan kilometrelerce yol gelen Passoligli taraftarımızın sistem arızası sebebiyle maça giriş yapamamasıydı. Sistemin oturmamış olduğunu ve ne kadar işlevsiz olduğunu buradan çözebiliriz. Belki binlerce taraftarın gideceği maç için bir gişe aç, başına tek bir adam koy ve insanları maça yetiştirebilmesi için uğraştır. Sonuç ise çöken bir sitem ve deplasmanda maça giremeyen taraftar… Ayrıca içeri giremeyen taraftarın stada yakın yerden takıma destek vermesini de engelledi görevliler.

Buca Arena’nın bir eksik yönünü burada bütün kadın taraftarlar adına dile getirmem gerekiyor. Futbolun ya da sporun sadece erkeklere özgü olduğunu zanneden kişiler, 13 bin kişilik stada bayanların da girebileceği bir tuvalet yapmamışlar. Görevli, kadın taraftara yardımcı oldu ancak buna gerek kalmamalıydı diye düşünüyorum. Bu değersizliğimize bir çare bulunmalı.

Bu maç benim ilk İzmir deplasmanımdı. Sevdiğim adamla gittiğim ilk deplasmandı. Antalyaspor’un 2014- 2015 sezonunda PTT Liginde oynadığı ilk maçtı. Bu sezonun ilk beraberlik maçıydı. Bütün bu sebeplerden ötürü benim için önemli bir maçtı. Antalyaspor anılarımın en özel yerine kaydettim bu maçı da.

Sezona hızlı ve iddialı bir başlangıç yapamadık ama umarım emin adımlarla ligi iyi şekilde bitireceğiz. Bu sezon güldür yüzümüzü Antalyaspor…

Eda Genç

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER