SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Hoş Geldin Şampiyon

Sezon başından beri birçok kişi “Bu takım bu sene neler yapabilecek? Süper Lige çıkabilecek mi?” tarzında sorular soruyordu. Bugün gelinen nokta inancın, sabrın, takım olmanın, arkadaşlığın, bağlılığın zaferi… Cefasını çeken inanmış taraftarın zaferi… Perşembe akşamı bestelerle yola çıkıldığında umutlu bir taraftar vardı. Çoğu evini, eşini, çocuğunu, okulunu bıraktı ardında. Ufukta şampiyonluk vardı… Yol uzundu… Saat […]

09 Haziran 2015 - 8:02 'de eklendi.
Hoş Geldin Şampiyon

Sezon başından beri birçok kişi “Bu takım bu sene neler yapabilecek? Süper Lige çıkabilecek mi?” tarzında sorular soruyordu. Bugün gelinen nokta inancın, sabrın, takım olmanın, arkadaşlığın, bağlılığın zaferi… Cefasını çeken inanmış taraftarın zaferi…

Perşembe akşamı bestelerle yola çıkıldığında umutlu bir taraftar vardı. Çoğu evini, eşini, çocuğunu, okulunu bıraktı ardında. Ufukta şampiyonluk vardı… Yol uzundu… Saat 12 gibi kardeş şehrimize vardık. Çarşı’da bizi görenler Süper Lige çıkmamız temennisinde bulundular. Kendi şehrimizdeymişiz gibi ağırladılar. Başakşehir Fatih Terim Stadı’na geldiğimizde ise bizi yalnız bırakmayan kardeş takım taraftarları vardı. Akhisar, Alanya, Kocaeli… Böyle bir atmosfer yoktu. Yanan her meşale şampiyonluk için yanıyordu. Yedi bin taraftar, üç bin taraftarın esiri olmuştu.  Antalyaspor’umuz da sahanın hâkimiyetini almış, ilk golü bulmuş, şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlamış, Samsunsporlular susmuştu.  Takım o kadar inanmıştı ki yediğimiz golde hatası bulunan Osman’ın yanına giden Lokman onu tekrar sahaya döndürmüştü. Normal süresi 1-1 biten maçın uzatmalarında da karşılıklı goller bulununca penaltılara gidildi. Birbirimize kenetlendiğimiz o sırada Samsunsporluların penaltı kaçırmasıyla Play off şampiyonu Antalyaspor’umuz oldu ve başladı kutlamalar… Herkes zafer sarhoşuydu. 120 dakika hiç susmayan taraftar zafere ulaştı, kupayı kaldırdı.

Ertesi sabah konvoy eşliğinde havaalanına gidildi.  Büyük bir coşkuyla takımımızı karşıladık. Kupayla şehir turumuzu yaptık. Çevredeki insanların Antalyaspor’a sahip çıkması gözlerimi doldurdu. Ki Cuma gününden bu yana okuduğum, baktığım, izlediğim her şey şampiyon takımımızla ilgili… Duygularım o kadar yoğun ki habire mutluluktan ağlayasım, bağırasım, birilerine sarılasım, deliler gibi zıplayasım geliyor. Bu takım bu taraftar her şeyin en güzelini hak ediyor.

Antalyasporsuz bir lig bizim gözümüzde hiçbir zaman süper olmadı zaten ama yeni stadımızda, yeni sezondan itibaren izlemeye başlayacağımız lig “Süper” olacak.

Yeniden ve gitmemecesine hoş geldin Antalyam.

Daha nice şampiyonluklara…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER