SadeceAntalyaspor.com
Himmet Güler

Sonunda

Takım olarak ilk galibiyeti almamıza rağmen yine kötü oynadık …

02 Kasım 2016 - 8:23 'de eklendi.
Sonunda

Kayserispor deplasmanı bizim için hayati önem taşıyan bir deplasmandı. Bir puan bile büyük kayıp olacaktı bizim için. Çünkü gerçekten tüketilecek bir şey kalmamıştı cebimizde. Şayet bu takım Kayseri deplasmanında mağlup olsaydı, gerçekten maddi anlamda sıkıntılar yaşanacaktı. Diğer takımlar ile aramızdaki puan farkı henüz ligin başında olmamıza rağmen açılacaktı. İşin manevi boyutunda ise artık taraftar iyiden iyiye sesini yükseltecekti. Açık konuşayım ki geldiğimiz şu durumda en az hata taraftarındır. Hatta bana göre taraftarın zerre suçu yoktur.

Maça her iki takım da kontrollü başladı. Biz önce rakibi tartalım mantığı ile geçtik maçın ilk bölümlerini. Rakip ise “Aman gol yemeyeyim” diyordu adeta. Biz de bundan güç aldık ve hafiften yüklenmeye başladık. Eto’o’ya yapılan hareket net penaltıdır. Penaltıyı almak tabirinin en güzel örneklerinden birisidir hatta. Eto’o arkasından gelen rakibe bakıyor ve tam hamle yapacağı sırada kendisini rakip ile top arasına sokuyor. Rakip de toptan önce Eto’o’ya dokunduğu için penaltıyı kazanıyoruz.

Açık konuşayım, takım olarak ilk galibiyeti almamıza rağmen oyun olarak yine kötü oynadık diyebilirim. Şöyle diyebiliriz aslında; “Ya kötü oynayalım ama yeter ki kazanalım arkadaş.” Bunu anlarım, gerçekten dediğim gibi tüketeceğimiz bir şey kalmadı. Ama diğer yandan da bunu kabul edemiyorum. Yani Antalyaspor kötü performans gösteremez arkadaş. Tekmeye kafa sokar, galibiyeti çatır çatır söker alır. Biz Kayseri deplasmanında aslında biraz da skoru korumaya yönelik oyunu şekillendirdik. İlk yarı biraz idare ederdi oyunumuz ama ikinci yarı gerçekten berbattık diyebilirim. Takım son dakikalara yaklaşırken bunu iyice gösterdi. Zaten Süper Lig’de son 15 dakikalarda en fazla kalesinde gol gören takım Antalyaspor. Buna acilen çözüm bulunması gerekiyor.

Gelelim gecenin gerçek yıldızlarına…
Tabii ki taraftar. Pazartesi olmasına rağmen 12 otobüs dolusu taraftar, Kayseri deplasmanında takımının arkasında, yanında, omuz omuza oldu. Lig sonuncusu, daha galibiyet almamış bir takımın arkasından bu kadar kişi gitti. Gerçekten ama gerçekten harika bir sayıdır bu. Zaten sosyal medyada diğer takım taraftarlarınca alkışlandı bu olay. Maç boyunca da bolca sesimizi dinledi Kayseri seyircisi. “Kayseri seyircisi” diyorum zira bu tribün kültüründen oldukça uzak kalan arkadaşlar maç bitimi taraftar otobüslerimizi taşlamaya kalktılar. Bir daha Antalyaspor taraftar otobüslerinin taşlanmayacağını öğrendiler tabi ama keşke bu tarz hareketlere girmeselerdi.

Oralara kadar giden, takımını sonuna kadar destekleyen tüm kardeşlerime buradan teşekkür ediyorum.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER