SadeceAntalyaspor.com
Himmet Güler

Son Olmasın

Tribüne gelenlerin kale arkalarındaki gruplarımız ile birlikte agresif şekilde destek vermesi çok önemli. Omuz omuza bu maçı aldırmalıyız yoksa işimiz çok zora girecek…

21 Mart 2018 - 7:29 'de eklendi.
Son Olmasın

Sonunda ilk deplasman galibiyeti geldi. Kadere bakın ki son aldığımız deplasman galibiyeti de yine bir Kasımpaşa deplasmanında gelmişti. Galibiyet geldi lakin nasıl geldi. Ömrümüzden ömür giden bir maç sonunda geldi bu galibiyet. Antalyaspor, tarihi boyunca her daim kolay gelecek galibiyetleri zora sokmayı başarmış, zor geçecek maçları da rakiplerine zehir etmiştir.

Rakip 10 kişi kalmış, üstüne üstlük bir de 2-0 öndeyiz. Hiçbir şey yapamıyorsan defansta top çevir. Ama heyecanı seviyoruz. 4 dakikada 2 gol yiyoruz 10 kişiden. Yani bunu bu ülkede yapabilecek tek takım biziz. Ya hu bizi kalp krizi riski ile niçin karşı karşıya bırakıyorsunuz ki? Neden zora sokuyoruz ki her şeyi? Futbol aslında çok basit bir oyun. İngiltere Premier Ligi’ni izleyen birisi ne demek istediğimi çok iyi anlar.

Ligin altı yanıyor. Basın sözcümüz bir açıklama yaptı ve 3 galibiyetin bizi ligde tutacağını söyledi. 3 galibiyet 9 puan yapıyor. Puanımız şu an 28, yani 37 puanın bizi ligde tutacağını söylüyor sayın basın sözcümüz. Açık konuşayım; ben Karabük deplasmanı dahil “Şu takımı kesin yeneriz “ diyemiyorum. Çünkü gerçekten çok kötü oynuyoruz. Yine açıkça konuşmam gerekirse 37 puan bizi ne yazık ki ligde tutmaz. 39 puan ligde tutabilir ama garantisi 40 puandır. Özellikle ikili averaja çok dikkat etmeliyiz. Düşme potasındaki takımlar ile maçlarımız var. Çok önemli ikili averaj.

Taraftarımız cuma günü olmasına rağmen yine tribündeydi, yine çok güzel destek verdi. Git gel 24 saat; yani 1 gün… Hepsinin emeğine sağlık.

Bursaspor maçı çok ama çok önemli. Tribünleri doldurmak önemli değil, ortalamamız zaten Türkiye’nin üzerinde. Tribüne gelenlerin kale arkalarındaki gruplarımız ile birlikte agresif şekilde destek vermesi çok önemli. Omuz omuza bu maçı aldırmalıyız yoksa işimiz çok zora girecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER