SadeceAntalyaspor.com
Himmet Güler

Bir Puan İyi mi

Galatasaray maçında Antalyaspor’umuzu desteklemek için kapalı gişe yapan bir tribün vardı …

13 Eylül 2017 - 7:51 'de eklendi.
Bir Puan İyi mi

Galatasaray sezona fırtına gibi bir giriş yapmıştı. Biz ise kadro kalitemizin tam aksine, geçen sezonu mum ile arar haldeydik. Doğru, birçok yıldız oyuncumuz sakat durumda lâkin sahada oynanan oyun ve mücadele bakımından ilk üç hafta gerçekten ligin en kötü takımı bizdik. Galatasaray maçı ile birlikte bir reaksiyon bekliyordum açıkçası. Zira tribünlerden gelen tepkiler gerçekten su yüzüne çıkmak üzereydi.

Tam da düşündüğüm gibi oldu ve Galatasaray karşısında takımımız gerçekten çok iyi mücadele etti. Nasri, Menez, William, Sandro,Boffin gibi direkt 11 oynayacak kalitedeki oyuncularımız maalesef takımda değildi ama gerçekten çok iyi mücadele ettik. Galatasaray iyi takım,

Galatasaray komplike bir takım. Bloklar arası geçişleri çok iyi kapadı Antalyaspor. Alan daraltmalarımız da çok yoğun olunca Galatasaray’ın usta ayakları üretkenlik gösteremediler. Yediğimiz gol o kadar saçmaydı ki, o golü yemesek kesinlikle bu maç bizimdi. Gomis ön direğe koştu ve maalesef defans oyuncularımızın bir anlık geç kalışı sonucu çok ucuz bir gol yedik.

Eto’o sezonun ilk golünü Galatasaray’a karşı attı. Hafta arası hiç de tasvip etmediğimiz olaylar yaşandı camia içerisinde. Lakin Ali Şafak Öztürk’ün sert ve tribün camiası tarafından oldukça hoş karşılanan hamleleri ile bu kriz aşıldı. Gerçekten başkanımız mükemmel hamleler yaptı. Bize ”İşte bu ya hu. Amatöre de düşsek böyle dik duruşlu başkanımız olsun” dedirten sözler söyledi. Ben Antalyaspor taraftarları yerine kendisine çok teşekkür ediyorum. Böyle bir başkanın arkasında her zaman dururuz bizler.

Galatasaray maçında Antalyaspor’umuzu desteklemek için kapalı gişe yapan bir tribün vardı. Özellikle kale arkası taraftar grupları olarak doksan dakika boyunca performansı hiç düşürmeden, mükemmel bir destek verdik. Mağlup duruma düştüğümüz andan itibaren destek yoğunluğunu daha da üst seviyeye çıkarttık. Keşke galibiyete birlikte uzanabilseydik ama olmadı. Bizler biliyoruz ki bu takım çok daha fazla işler yapabilecek kıvama gelecek. Sadece sabırla destekliyoruz.

Gelelim bazı yaşanan sorunlara…

Stadyum girişinde inanılmaz aranıyoruz. Aranalım, sıkıntı yok gerçekten. Lakin insan muamelesi görmek istiyoruz. İnsanlara potansiyel terörist gibi davranılmamalı. Ben bu maça girmek için bilet alıyorum. Bu biletin içerisinde ”Hizmet bedeli” gibi bir kesinti oluyor. ”Gel lan buraya, geçsene oğlum sıraya” gibi emir kipli, oldukça sert konuşmalara maruz kalıyoruz her hafta. Pardon da biz oraya para veriyoruz arkadaşlar, biz müşteriyiz. Hangi işletmede para aldığı müşteriye bu tarz yaklaşım olur? Emniyet güçlerimize elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Çoğu zaman sırf yardımcı olmak için maçlara geç giriyoruz. Gerginlik çıkması muhtemel çoğu olayda araya giriyoruz, sakinleştiriyoruz ortamı. Ama biraz daha kibarlık olursa çok daha iyi olacak gerçekten.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER