Yazık

21.04.2021
A+
A-

Fahrettin Kayan yazdı…

Yediğimiz ilk gol öncesinde 5 metre mesafedeki yardımcı hakem “faul” dememişken, 30 metreden faul çalıp çok tehlikeli kontratağımızı kesen hakem Bahattin Şimşek, ne gördün acaba?

Golde ofsayt için VAR kontrolü yapılıp çizgi çekerken, aşağıda topun ayaktan çıktığı anı gösteren karede top daha ayakta. Top tam ayaktan çıkarken çizgi çekilse, rakibin ofsaytta olması kaçınılmaz.

Doğukan’a yapılan faulde rakibin üst üste yaptığı 3 faul ve direkt ayağa basma varken, bunlar başlı başına sarı kartken gelip adamı bak 3 oldu diye uyaran orta hakem Bahattin Şimşek

Penaltı kazandığımız pozisyonda devamını beklemeden penaltıyı çalıyorsun. Bizim oyuncunun önünde kalan topu tamamlamasını beklesene! Eğer pozisyon VAR’dan dönse ya da penaltı kaçsa ne yapacaktın? O düdüğü pozisyon tamamlandıktan sonra çalman gerekmiyor mu?

Son dakika pozisyonunda maçı bitirip kaçmak yerine pozisyona gerekeni yapman gerekmiyor mu?

Federasyon çıkıp Avrupa Süper Ligi’ni falan konuşacağına önce şu hakemlerine bir çekidüzen versin. Seni zaten o ligde değerlendirmeyecekler. Önce sen kendi mutfağını düzeltmeye bak. Yoksa bu lig bitene kadar daha çok can yakacaklar!

Takımın haline gelirsek, yine Hatay maçı ve yine herkesin tutulduğu bir maç yaşadık. Oyun 3-2 oluncaya kadar tam anlamıyla oyuna adapte olamadık. Yapılan bireysel hatalar, bu seviyeye ve kaliteye yakışmayacak bir düzeye geldi.

Adamlar 2. Lig’den, 3. Lig’den tecrübesi olmayan genç oyuncuları alıp getiriyor. Canavar gibi de top oynuyorlar. Bizim çocuklar da durduğu yerden tükeniyor. Doğukan‘ı daha öncelerde izlememiş olsak, “nasıl futbol oynuyor” diyeceğiz. Bu hale nasıl geldin? Hadi maç içi hatalardır, bir nebze anlarız da penaltı yaptırdığın pozisyonda elini kapatmak yerine topa doğru uzatmak nedir?

Bu konu sadece Doğukan bazında değil, bu sezon kenarda beklemiş ve eksiklerin çok fazla olduğu bu dönemde forma şansı bulan bütün oyuncular için geçerli. Bu futbolunuz ile gelecek sene bu takımda hiçbiriniz yer bulamazsınız.

Son söz; Federasyon’dan hakemine, ülke şartlarının çok üstünde kazanan ama kendini geliştirmeyen, ruhuyla oynamayan futbolcusuna harcadığımız zamana, ekran başındaki stresimize, hayatımızdan harcadığımız enerjiye YAZIK.

YORUMLAR
  1. Ertuğrul Çetin dedi ki:

    Çok güzel ozetlemissiniz durumu 👏

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
3 Mayıs 2021
26 Nisan 2021
8 Nisan 2021
5 Nisan 2021