Keyifler Gıcır

25.02.2020
A+
A-

Fahrettin Kayan yazdı…

Kötü gittiğimiz her hafta aynı şeyi söyledik. İşler daha kötüye gitmeden bir toparlansak, özgüvenimizi tekrar kazanabilsek her şey bambaşka olacak. Nihayet yakaladığımız galibiyet serisi ile korkulu rüyamız at sıralardan kurtulduk ve hızlı adımlarla yukarıya yaklaşıyoruz.

Haftalarca arzuladığımız istikrarlı oyun ve mücadeleyi nihayet yakaladık. Takım kötü gününde de olsa belli bir seviyede mücadele ortaya koyabiliyor.

Sezon başı yapılan transferlerde nasıl karavana attıysak, devre arası transferlerinde hedefi 12’den vurduk. Bu sezon Süper Lig’de yaptığı transferlerden bu kadar katkı ve fayda sağlayan başka bir takım yok.

Malatya’da maçın başlama düdüğüyle beraber her şey istediğimiz gibi gidiyorken Sinan’ın çok erken gördüğü kırmızı kart ile 10 kişi bu mücadeleyi vermek hiç kolay değildi. Ancak 60 dakika 10 kişi oynayan ve mücadelesinden hiç vazgeçmeyen bütün oyuncuları ve Tamer hocayı tebrik ediyorum. Hepinize helal olsun!

Sinan Gümüş geldiğinden beri kendisinden kazansak da kaybetsek de övgüyle bahsediyoruz. Ama bu hafta oyundan atılma şeklin ve daha maçın başında takımı yalnız bırakman büyük sorumsuzluk. Geçen haftalarda takıma verdiğin katkı ve aldığın sorumluluğun sonrasında sana hiç yakışmadı.

Podolski’ye ayrı bir parantez açmak lazım. Geçen hafta ofsayt gerekçesiyle verilmeyen golde söylediğim gibi Allah vergisi yeteneğini bu maçta da gösterdi ve tam 10 kişi ile 1 puan iyidir derken zor açıdan yaptığı gelişine vuruşla 3 puanı getirdi.

Takımda aksamayan kısımlar hiç mi yok, HAYIR. Ama hepimizin bu sezon aradığı ve takımda bir türlü göremediği mücadele, arzu ve istek ortaya çıkınca keyfimize doyum olmuyor. Biz bu keyfi yaşarken aksayan kısımlar için önlemler de teknik heyetin gözünden kaçmamalı. Keza 10 kişi de olsak özellikle 2. yarı Malatya çok net gol pozisyonları yakaladı.

Malatya’yı yenin, iç sahada Fener maçını biz tribünlere bırakın demiştik. Şimdi sıra bizde. Haftaya Antalya’ya ağır yaralı gelen Fenerbahçe karşısında bu takım aynı mücadeleye devam eder ve tribünler takım için bütünleşirse seriye bir galibiyet daha eklemek, işten bile değil.

Geçen haftalarda özlem giderdiğimiz bu huzur ve mutluluk özleminden sonra bu hafta itibariyle de artık KEYFİMİZ GICIR.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
21 Nisan 2021
8 Nisan 2021
5 Nisan 2021
22 Mart 2021