SadeceAntalyaspor.com
Evren İlkdoğan

Tren Kaçıyor

ayserispor maçından sonra sosyal medyada Sakıb, Ferhat ve Menez ile ilgili ciddi tepkiler oluştu …

20 Eylül 2017 - 7:58 'de eklendi.
Tren Kaçıyor

Maalesef Kayseri’de kaybettik. Biz takım her hafta daha iyiye gidecek derken maalesef takım üstüne koyamıyor. Daha da kötüsü mücadele etmiyor. Doksan dakika canını dişine takarsın, oynarsın ama olmaz. Biz de mücadeleyi alkışlarız ve “Bir sonraki maçta kesin olur.” deriz.

Maçtan sonra Rıza Hoca sahadaki takımın başında değilmiş gibi futbolcuları hedef gösteriyor. Gerekirse kadro dışı bırakacağını söylüyor. Peki hocam, Yeni Malatyaspor deplasmanında 1-0 öndeyken 90+’ya kadar değişiklik yapmadın ve rakibin baskı kurmasına izin verdin. Bunu da mı futbolcuların yaptı? Bak dün Bursaspor 1-0 öne geçtikten sonra geri çekilmedi. Aynı atak futbolu oynadı ve aynı Yeni Malatyaspor’u darmadağın etti.

Sezon başından beri söylüyorum. Evet takım kötü, isteksiz ve takımda geçen seneden eser yok. Ama en formsuz isim Rıza Hoca. Kadro tercihleri, maç içindeki tercihleri ve basın açıklamalarıyla da bunu kanıtlıyor.

Kayserispor maçında kenardaki hal ve hareketleri ne kadar baskı altında olduğunu gösterir nitelikteydi. Pazartesi önünde çok önemli bir sınav var. Adeta final niteliğinde. Karşındaki rakip tamamen dağılmış durumda. En iyi oyuncuları ayrılmış, hocası istifa etmiş, ligin dibine demir atmış durumdalar. Eto’o, Nasri, Vainqueur ve Maiconlu kadronla bu takımı parçalaman lazım doksan dakika sonunda. Bu maçın bahanesi yok işte.

Maçı kazan, milli maç arasına huzurlu girelim. Aksi takdirde olacakları düşünmek bile istemiyorum. Zira sahadaki ruhsuz futbola kimsenin sabrı kalmadı ve üstündeki takımlar puanları toplamaya devam ediyor. Tren her hafta uzaklaşıyor. Tren kaçmadan seninle yakalamak için son şansımız bence.

Kayserispor maçından sonra sosyal medyada Sakıb, Ferhat ve Menez ile ilgili ciddi tepkiler oluştu.

Ferhat’tan başlayalım. Bu takıma geçen sene geldiğinde çoğunluk dudak büktü. Bir senelik Antalyaspor kariyerinde önce formayı kaptı ve sonrasında da iyi performans gösterdi oynadığı birçok maçta. Efendiliğiyle ve saygısıyla da takdirini kazandı camianın. Bu hedeflerin kalecisi olmayabilir, Kaysersipor maçında çok ciddi hatalar yapmış olabilir. Ama sapla samanın karıştırılmaması gerektiği fikrindeyim. Özelden ona yazanların hepsinden özür dilediğini ve saygılı şekilde davrandığını hepimiz gördük. Bence bu takımda hala şansı hak ediyor.

Ne zaman sahalara dönecek? Sakatlığı ne durumda? Neden hep havuz başında? Jeremy Menez’den bahsediyorum. Antalya’da havalar güzel gittiği sürece onu sahalarda göremeyeceğiz gibime geliyor. Kendisi de bu durumdan rahatsız gibi görünmüyor pek. Sahada belki çok önemli katkılar yapacak ama o Kayserispor maçının oynandığı dakikalarda Instagram’dan fotoğraf paylaşmayı tercih ediyor. Önce parasını aldığın kulübe ve taraftarına saygın olacak. Messi de gelse benim fikrim değişmez. Umarım en kısa zamanda kendine çekidüzen verir.

Gelelim Sakıb’a… Antalyaspor taraftarının performansı konusunda ikiye bölündüğü adam. Antalyaspor da mı oynamak istemiyor, yoksa karakteri mi bu, anlamış değilim. Kayserispor maçı sonrasında sosyal medyada onu eleştiren taraftara verdiği cevap ve üslup ona yakışmadı. Futbolcunun işi sahada verilen görevi en iyi şekilde yapmaktır. Saha dışında profesyonellik gereği seni eleştirenlere karşı kulağını tıkar, eğer haklı bir yönü varsa da o eksiğini kapatmak için daha çok çalışırsın. İlerleyen günler ne gösterir bilmiyorum ama Sakıb’ın Antalyaspor kariyeri sanki bu dakikadan sonra çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor. Üzüldüğüm nokta, futbolcu yeteneğine sonsuz güvendiğim bir ismin kariyerini bu kadar basit şekilde harcamasınadır.

Herkes ektiğini biçer sonuçta bu hayatta.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER