SadeceAntalyaspor.com
Evren İlkdoğan

Taktik Zafer

Antalyaspor’un bu seneki hedefi nedir? Bence öncelikli olarak hala ilk hedef ligde kalmak olmalıdır …

29 Kasım 2016 - 7:55 'de eklendi.
Taktik Zafer

Adanaspor maçından alınan üç puanla uzun zaman sonra ligde rahat bir konuma geldik. Dördüncü maçını arka arkaya kazanan Antalyaspor alkışı hak ediyor. Ama en büyük övgüyü kurduğu defansif diziliş ve oyun anlayışıyla Rıza Çalımbay hak ediyor.

Dört maçın toplamında iyi oynadığımız dakikalar belki bir 90 dakika eder. Ama verilen taktiğin uygulanması konusunda kesinlikle çok başarılı bir 360 dakika geçirdik. Bu takımın dört maçtır gol yememesi kesinlikle tesadüf değil. Chico’nun Diego’nun yanına monte edilmesi ve ikisinin uyumu bunun en başlıca nedenlerinden birisi. Dört hafta önce ligin ilk yarısını 15 puanda bitirmemiz mucize gibi diyen beni haksız çıkarttıkları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Antalyaspor’un bu seneki hedefi nedir? Bence öncelikli olarak hala ilk hedef ligde kalmak olmalıdır. Zira başkanımızın da asıl planlarının gelecek sene olduğunu düşünüyorum. Bu sene hem onun hem de hocamız için bir geçiş dönemi olacak. Bu kadar borç içinde olan bir kulübün en üst ligde istikrarlı şekilde bulunması; hele yayın ihalesiyle beraber gelirlerin %50 artacağı bir dönemde oldukça önemli.

Ali Şafak Öztürk ile önümüz açık. Hem vizyon olarak hem futbol bilgisi olarak bizim için şans kendisi. Umarım beklentilerimizin de üstüne çıkar ve adını Antalyaspor tarihine altın harflerle yazdırır.

Peki Rıza Hocayla Avrupa gelir mi? Taktik anlayışı ve oyun felsefesi olarak kendisini Aykut Kocaman’a benzetiyorum. Bizim gibi mücadeleye dayalı, sert futbolun oynandığı liglerde defansınızı sağlam tutarsanız başarı gelir. Geçen sene Konyaspor, mütevazı kadrosuyla bunu başardı. Bizim kadromuz onların kadrosunun çok daha üstünde. Hücum gücü olarak çok daha yetenekli isimlere sahibiz. İnanıyorum ki onların başardıklarının fazlasını da birkaç sene içinde yapacağız.

Son paragrafım her zaman olduğu gibi taraftara… Uzun zaman sonra ilk defa hem görsel olarak hem atmosfer olarak içerdeki bir maçtan bu kadar çok zevk aldım. Özellikle ilk yarıda kale arkalarının birbirleriyle uyumu harikaydı. Deplasman yapan Adanasporlular bile “Bu atmosferi her maç yaşatın, Türkiye’nin sayılı zor deplasmanlarından biri olursunuz.” diye olumlu yorumlarda bulundular.

Elimizde un da var şeker de. Bunu helvaya çevirmek biz taraftarların elinde. Her geçen gün üstüne koyarak bunu yapıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürler.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER