Oh Be Dünya Varmış

16.05.2018
A+
A-

Peki bu İzmir Marşı’ndan kimin motivasyonu bozuldu…

Beşiktaş’ın Osmanlıspor’u devirmesiyle başlıkta gibi derin bir ”oh” çektik sonunda. Büyük hedeflerle başladığımız sezonda ligde tutunabilmeyi kendimize başarı saydık. Amerikalılar bu tip şeyleri dramatize edip ,film yapmayı severler. Bu sezonun hikayesinden güzel bir film çıkar aslında.

Başakşehir maçıyla ilgili çok fazla bir şey konuşmaya gerek yok aslında. Hafta içi yönetimin ortamı anlamsız germesi, bunun sonucunda 07 Gençlik grubunun haklı olarak tribünleri boş bırakmasıyla sezonun rakibe baskıdan uzak en kötü atmosferindeki maçına şahit olduk. Umarım mevcut yönetenler camiayı karıştıracak bu gibi söylemlerde bir daha bulunmazlar.

Yine başka bir temennim de Antalya’daki bir yerel gazete için olacak. Başlık hepinizin bildiği gibi ‘‘KINA YAKIN” şeklinde Başakşehir maçından bir gün sonra bu gazetede yayınlandı. Başlığın altındaki haberin detayında ”İzmir Marşı” ve ”Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” tezahüratlarının futbolcuların motivasyonunu bozduğunu ve sahadan bu yüzden mağlup ayrıldığımız yazılıydı.

Antalyaspor’umuzun bu maçtaki ilk 11’i şu şekildeydi :

Nazım Sangare’yi saymazsak sahada sadece 2 Türk oyuncu vardı. Bunlar Emre Güral ve Yekta Kurtuluş’tu. İki futbolcu da yönetimin açıklamalarından sonra sosyal medya hesaplarından Atatürk görseli paylaşarak duruşlarını zaten belli etmişlerdi. Tribünlerde söylenen İzmir Marşı onların motivasyonunu bozucu değil, tam tersine teşvik edici olacağını bilmek için çok da kafa yormaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Peki bu İzmir Marşı’ndan kimin motivasyonu bozuldu?

Doukara’nın mı?
Jevtovic’in mi?
William’ın mı?
Yoksa diğer yabancılardan birinin mi?

Cevabını bu satırları okuyan sizlere bırakıyorum sevgili Antalyasporlular.

Gelecek hafta sezon değerlendirmesiyle daha detaylı şekilde ;

“Kimler gitmeli?”
“Kimler Kalmalı?”
“Antalyaspor’un hedefi seneye ne olmalı?”
bunlardan bahsedeceğim.

Seneye Süper Lig’de olacağımızı bilmek güzel bir his… Umarım bu sene yapılan hatalardan ders alıp seneye bambaşka bir Antalyaspor izleriz.

Sevgiyle Kalın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.