SadeceAntalyaspor.com
Evren İlkdoğan

Kazanan Her Zaman Haklıdır

Hem Eto’o’ya hem de Konyaspor’a karşı tribünlerin ceza almayacak şekilde tepki vermesi gerektiğini düşünüyorum…

11 Nisan 2018 - 8:55 'de eklendi.
Kazanan Her Zaman Haklıdır

Bir önceki yazımda bu deplasmanda çok dikkatli olmamız gerektiğini söylemiştim. Nitekim 90 dakika boyunca oldukça zorlandık ve maçı kazanmasını bildik. İyi oynamadık ama zorlu seri öncesinde bu maçtan alınacak 3 puan çok önemliydi.

Aslında bu maç sonrası işi %90 oranında bitirdiğimizi düşünüyordum. Ama Gençlerbirliği’nin Galatasaray’dan aldığı sürpriz 3 puan, ligde kalma barajını 1-2 puan daha yukarıya çekti. Bursaspor-Karabükspor-Konyaspor serisinden alınacak yedi puan benim için başarı sayılır.

Bu hafta oynayacağımız Konyaspor maçından alınacak bir puan bile oldukça önem taşıyor. Rakibimizle aramızdaki 6 puanlık farkı korumamız oldukça önemli.
Alacağımız muhtemel üç puan ise bizim için ligi bitirir. Alınacak üç puanla hem Konyaspor ile aramızdaki puan farkını 9’a çıkartırız hem de ikili averajda öne geçeriz.

Aklımıza bile getirmek istemediğimiz diğer ihtimal olarak eğer bu maçı kaybedersek, kalan maçlarımızda ekstra bir üç puan daha almamız gerekecek. Hatta direkt rakibimize kaybettiğimiz için bu maçın faturası ekstra dört puan olacak bizim için.

Federasyonun Antalya’da kış boyunca maçları gece oynatıp, havalar ısındıktan sonra gündüz maçları oynatmaya başlaması ve insanları sıcağa mahkum etmesi hakkında söylenecek çok şey var. Umarım mevcut yönetim bu konuda da gerekli tepkiyi gösterebilir.

Bir diğer konu ise Eto’o mevzusu… Pazar günü iç sahadaki son maçımıza çıkmayacağımızı ve bir sonraki maçta da takımın desteğe ihtiyacı olduğunu unutmadan hem Eto’o’ya hem de Konyaspor’a karşı tribünlerin ceza almayacak şekilde tepki vermesi gerektiğini düşünüyorum. Herhangi bir küfür veya atılacak bir yabancı cismin bize geri dönüşü çok can acıtıcı olabilir. Tribünde olacak olan herkesin önce kendisine sonra da çevresindekine hakim olması gerekiyor.

Pazar günü tribünleri hıncahınç doldurup ligde kalışımızı ilan etmek için “Antalyasporluyum” diyen herkesi tribünlere bekliyoruz.

Başka Antalyaspor yok!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER