SadeceAntalyaspor.com
Evren İlkdoğan

Kartlar Yeniden Dağıtıldı

Transfer döneminin son günleri her zaman hareketli geçer. Sıkıntılı takımlar kadrolarını güçlendirirmek için son hamlelerini yaparlar…

01 Şubat 2018 - 8:22 'de eklendi.
Kartlar Yeniden Dağıtıldı

Transfer döneminin son günleri her zaman hareketli geçer. Sıkıntılı takımlar kadrolarını güçlendirirmek için son hamlelerini yaparlar.

Bu transfer döneminin yıldızı da kağıt üzerinde Konyaspor oldu. Göztepe’den Adis Jahovic ve maalesef bizden Samuel Eto’o’yu alarak hücum güçlerini son derece tehlikeli hale getirdiler.Yanlarına da Volkan Şen’i alarak transferi noktaladılar.

Peki Antalyaspor bu dönemi nasıl geçirdi? Bunu aslında en güzel şu cümleyle açıklayabiliriz:

Bize ölümü gösterip,sıtmaya razı ettiler.

Samuel Eto’o’nun böyle kritik bir dönemde düşme hattındaki en büyük rakiplerinden birine yok yere bedavaya verilmesinin bir izahı olduğunu düşünmüyorum.
Yerine ise yine düşme hattındaki bir başka rakibinden aldığı Souleymane Doukara hamlesi ise tam bir kumar oldu. Son dakika B planı olmayan Antalyaspor yönetimi aceleyle önüne çıkan ilk forvete imzayı attırdığını düşünüyorum. Bu kumarın tutup tutmayacağını da bize yine zaman gösterecek.

Sayısız olumsuz gelişmelerin yanında güzel şeyler de oldu tabii ki. Özellikle William Vainqueur’ın sözleşme uzatması, Jevtovic’in gitti derken transferin son gününde taraftarın da baskısıyla takımda kalması olumlu gelişmelerdi.

Bu saatten sonra Hamza Hamzaoğlu ve futbolcularına tam destek verip, takımı bu bataklıktan çıkarma zamanıdır. Üzerimize düşen şey, içeride ve dışarıda her zaman olduğu gibi takımı yalnız bırakmamaktır.

Hedefimizin 40 puan olduğunu varsayarsak, 22 puan daha almamız gerektiğini düşünüyorum. 14 kişilik dar rotasyonla önemli işler yapan hocamıza mevcut kadroyla güvenim sonsuz. Onun becerisiyle bu girdaptan çıkacağız inşallah.

Mevcut atanmış yönetime gelince… Sezon sonunda olası başarı veya başarısızlıkta, bu yaşananların unutulmaması gerektiğini ve sorumlularından da hesabın sorulması gerektiğini bir Antalyaspor taraftarı olarak altını çizerek hatırlatıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER