SadeceAntalyaspor.com
Evren İlkdoğan

Duvarlar Yıkıldı

Transferin son saatlerinde sadece forvet aldık demek için yapılan bu hamle, belki de sezonu kurtaracak. Futbol işte, bu kadar ilginç bir oyun…

21 Mart 2018 - 7:26 'de eklendi.
Duvarlar Yıkıldı

Kasımpaşa deplasmanı, Antalyaspor için sezonun ilk 3 puanını almak için ideal bir maçtı. Deplasmanda oynamamıza rağmen taraftar baskısı yoktu. İlk yarıda güzel bir hücum organizasyonuyla öne geçtik, ardından kırmızı kart ve Doukara’nın tek başına attığı golle maç bitti zannettik. Sahada profesyonel olarak bu işi yapanlar da aynı bizim gibi düşündüler. 2-0’dan sonra Hamza Hoca 1-2 oyuncu değişikliğiyle orta sahayı tamamen ele geçirip fişi çekebilirdi ama yine geç kaldı. Bağıra bağıra gelen Kasımpaşa ataklarını maç 2-2 olana kadar bizimle beraber izledi. Sonrasında yaptığı oyuncu değişiklikleri ve Harun’un attığı gol, hem onu eleştirilerden bir nebze kurtardı hem de deplasman fobimize son verdi.

Önümüzde şimdi üç maçlık bir periyot var.Bu periyot içeride Bursaspor maçıyla başlıyor. İzlediğim Bursaspor oyun olarak bizden bile kötü durumda. Onlardan 3 puanı almak olmazsa olmaz durumda. Sonrasında Karabük deplasmanı… Karabük eninde sonunda birine patlayacak ama umarım o takım biz olmayız diye dua ederekten üç puanı hanemize yazıyorum.

Sezonun en kritik maçı, içeride Konyaspor ile oynanacak olan maç… Kazanırsan, fişi çekersin. Diğer iki maçtan altı puan aldığımızı varsayarak bir puana bu maçta üzülmem. 3 maç sonunda alacağımız 7 puan bizi 35 puana ulaştırır. Sonrasındaki 5 maçlık seriden 4-5 puan çıkartırsan ligde kalırsın. Formül aslında bu kadar kolay.

Önümüzdeki 3 maç, Antalyaspor’un sadece bu sezon değil; önümüzdeki 10 senesinin kaderini belirleyecek cinsten.Bu kadar yüksek borçla bu takımın bir alt ligde ayakta kalmasının mümkünatı yok. Öyle veya böyle bu seneyi düşmeden tamamlamak bizim için çok büyük önem taşıyor.

Bazı futbolculara söylenecek çok söz var ama bunların sırası değil şu anda. Sene sonunda hem futbolculara hem teknik heyete hem de yönetime söylenecek çok şey var. Hem olumlu hem olumsuz anlamda… Biz olumlu olanları ligde kalmayı garantileyene kadar söylemeye devam edelim.

Son sözüm de Souleymane Doukara’ya;
Transferin son saatlerinde sadece forvet aldık demek için yapılan bu hamle, belki de sezonu kurtaracak. Futbol işte, bu kadar ilginç bir oyun… İnsanı vezir de ediyor, rezil de…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER