SadeceAntalyaspor.com
Eren İnal

Nerede Kalmıştık

Eren İnal – Sezon Öncesi Değerlendirmesi …

09 Ağustos 2017 - 9:24 'de eklendi.
Nerede Kalmıştık

Yepyeni bir sezon, kocaman hayaller..

Kulüp tarihine geçen başarılı bir sezonun ardından hedeflerin büyüdüğü bir sezon başlıyor. Hazır mısın Antalya?

Camia olarak kenetlendiğimiz geçen sezonda yapılan doğru hamlelerle başarı kaçınılmazdı. Başkanımız Ali Şafak Öztürk’ün genç yaşı ve dinamizminin yanı sıra kulübe getirdiği vizyonun da gelen başarıda katkısı olmuştur, bunda herkes hemfikirdir sanırım.

Bu sene geçen sezonun üstüne çıkmak için önemli takviyeler yaptık. Transfer sezonunun açılmasıyla birlikte Türkiye’de ilk transfer bombasını Jeremy Menez ile biz patlattık. Menez ile başlayan transfer süreci çok hareketli geçti. Geçen sezonun ikinci devresinde takımımızda forma giyen Salih Dursun ve genç isim Jean Armel Drole’un bonservisi alındıktan sonra Lokomotif Moskova’dan Maicon, Gençlerbirliği’nden Aydın Karabulut, Eskişehirspor’dan kaleci Ruud Boffin ve son olarak takımımızın alt yapısında yetişmiş ve geçmişte A takımda forma giymiş Musa Nizam transfer edildi. Bu yazıyı yazdığım sırada da Hamburg’dan stoper Johan Djourou transferi gerçekleşti. Camiamıza hayırlı olsun.

Ben kendi adıma bu transferleri doğru ve nokta atışı transferler olduğunu düşünüyorum. Bu transferler bizi hedefe götürecektir. Transfer döneminin başında hareketli günler geçirmiştik ama şu an sessizlik aldı başını gidiyor. Geçen sezonda yaşadığımız ve eksikliğini en çok hissettiğimiz “10 numara” transferi halen daha çözülmüş değil. Bu transferle alakalı başkanımızın “Transferde en büyük bütçeyi 10 numaraya ayırdık” sözleri biz çok heyecanlandırdı ama henüz bitmiş bir şey yok ve basında isimler havada uçuşuyor. Taraftar olarak beklentimiz yapılacak 2-3 transferin en kısa sürede tamamlanması çünkü geldikten sonra bu oyuncuların adaptasyon süreci falan derken takıma alışmaları zaman alacaktır.

Biraz da kombine konusuna değinmek istiyorum. Yapılan transferler ve koyulan hedeflere bakıldığında bu fiyatların gayet uygun olduğunu söyleyebilirim. Herkes bu fiyatlardan memnun ki şuan kombine sayısı 15 binin üzerinde. Bu gidişle 20 binin geçileceği tahmin ediliyor.

Menez ve Deniz Kadah’ın sakatlığı malumunuz… Özellikle Menez’in sakatlığı oyuncunun ve doktorlarının ihmalkarlığı nedeniyle ligin ilk 4-5 haftasında ondan yararlanamamıza sebep olacak. Olan oldu, buna nazar boncuğu diyelim geçelim.

Başkanımız Ali Şafak Öztürk’e merak ettiğim bir soruyu sormak istiyorum bir örnekle:

Menez’in bonservisi için bir basın mensubu “3 Milyon Euro verildiği söyleniyor” diye sorduğunda başkanımız “O söylenen rakamın yarısı kadar bonservis ödedik” diye cevap vermişti. Daha sonrasında Menez’in eski kulübü Bordeaux, Antalyaspor’dan Menez için 3 Milyon Euro bonservis bedeli alındığını açıkladı.

Mali konularda şeffaf bir kulüp değiliz. Bunun nedeni nedir sayın başkanım?

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER