Zeytinköy 3 Nolu Saha

22.11.2017
A+
A-

Her yıl Antalya Amatör takımlarının Süper Amatör Lig’den U11’ine kadar hepsi bu sentetik çimli sahayı kullanıyor …

Bilenlerin başlığı gördüğü zaman yüzünde bir gülümseme olacağını, bilmeyenlerin de “bu nedir” diyeceğini az çok tahmin eder gibiyim.

Geçtiğimizde Antalyaspor’un resmi sayfasında bir haber gördüm. Haberdeki resimde Antalyaspor’un pilot takımı olan Kemerspor 2003’ün resmi vardı. Resme dikkatli baktığımda yapılan idmanın Zeytinköy semti Doğuyaka Mahallesinde bulunan Spor İl Müdürlüğü içerisindeki 3 Nolu sahada yapıldığını gördüm. Şaşırdım açıkçası ve “Antalyaspor, pilot takımına bir saha tesis edememiş mi” diye sordum kendime. Senede 20-30 takımın kullandığı sahayı bir de profesyonel takım mı kullanıyor diye şaşırdım açıkçası. Bu durum Antalya’da futbolun ayıbıdır.

Her yıl Antalya Amatör takımlarının Süper Amatör Lig’den U11’ine (on bir yaş takımı) kadar hepsi bu sentetik çimli sahayı kullanıyor. En az üç takım aynı anda idman yapıyor. Koskoca Antalya ovasında futbol sahası kıtlığı yaşanıyor. Belediye takımları kendi sahalarını kullanabilirken, amatöre gönül veren hiçbir takım bu sahalardan yararlanamıyor. Ondan sonra ülkede futbolcu yetişmiyor. Şöyle yapalım, böyle yapalım deniliyor. Bir tane futbol sahasını dört beş takım aynı anda kullanırsa, çalışmak için kalan alanı siz tahmin edin. Bu kalan alanda ter atmaktan başka hiçbir şey olmayacağını söylesek yalan söylemiş olmayız sanırım.

Hepimiz Antalyalıyız. Bu şehirde sporcu potansiyelinin farkına varalım. Herkes taşın altına eline koysun, özellikle futbol alanındaki bu altyapı problemleri çözülsün.

Sağlıcakla ve Antalya sevgisiyle kalın.

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI