Vizyonsuz Futbol

30.08.2017
A+
A-

Ali Şafak Öztürk yönetime geldiğinden beri tüm Antalya futbol kamuoyunun diline bir kelime yapıştı: “Vizyon” …

Başkan Ali Şafak Öztürk yönetime geldiğinden beri tüm Antalya futbol kamuoyunun diline bir kelime yapıştı: “Vizyon.” Neydi bu vizyon? Antalyaspor vizyon sahibi bir takım olacaktı. Vizyon bir amaçtı; daha iyisini istemek ve daha iyisi için çalışmak… Bunun uğruna futbolda üst sıralarda bir Antalyaspor izlemek, yapılabilecek en iyi şeyleri yapmak…

Saha dışında vizyon konusunda gereken yapıldı. Dünyaca ünlü oyunculara imza attırıldı. Eldeki iyi oyunculara gelen teklifler reddedildi ve başarı odaklı bir vizyona sahip olunduğu bütün futbol camiasına kanıtlandı. Bunların hepsi saha dışındaki vizyonun başarısıydı.

Saha içi vizyon konusunda ise sınıfta kalındı. Üç hafta geçti fakat saha içerisinde büyük takım gibi oynayan bir Antalyaspor izleyemedik. Özellikle Yeni Malatyaspor gibi tamamı değişen bir takıma karşı bu denli kontra futbolu sergilemeye çalışan, kalesinde inanılmaz poziyonlar veren, öne geçip üstünlüğü koruyamayan bir futbolun vizyon konusunda  sınıfta kaldğı çok açık.

Vizyonlu takım içeride de dışarıda da hedefine yürüyecek. Oyunu rakibe kabul ettirecek. Topa sahip olacak. Pozisyon bulacak. Gol bulacak. Daha fazla gol isteyecek. İşi çabuk biterecek. Gücünü maksimum seviyede sahaya yansıtacak. Yeni Malatyaspor gibi sıradan bir kulüp havasında ayakları geri geri giden, 88. dakikada korner atıldığı zaman yükselmekten aciz, topu seyreden oyuncu topluluğu olmayacak.

Kalbinde Antalyaspor sevgisi olan herkese…

 

 

 

 

YORUMLAR
  1. Celal OKAN dedi ki:

    Yazdıklarınıza katılıyorum fakat Malatyaspor hakkındaki “sıradan bir kulüp havasındaki …” cümleniz pek hoş olmamış. Rakip kim olursa olsun saygı duyulması gerektiğine inanıyorum. Sonuçta Yeni Malatyaspor da Anadolu’nun bir takımı ve destekleyen ciddi bir taraftarı var. Üç büyütülmüş İstanbul takımlarının futbol emperyalizmine karşı Anadolu takımları olarak birlikte hareket etmeliyiz. Bu tarz ifadeler takımlar ve taraftarlar arası gerginliği artırarak birlikte hareket etme yetimizi kaybetmemize neden olmaktadır.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
18 Mart 2020
11 Mart 2020
25 Şubat 2020
19 Şubat 2020
11 Şubat 2020