Serikspor Gerçeği

10.07.2020
A+
A-

Engin Erdem yazdı…

Antalya’nın her köşesi, her bucağı çok güzel. Boşuna Atam dememiş “Şüphesiz ki Antalya, dünyanın en güzel yeridir.” diye.

Güzel Antalyamızın özellikle merkez ilçelerinde yaşayan kesimin kendi olmasa bile tanıdığı tanıştığı ya da o da olmasa bir hukuku olduğu bir Serikli vardır kesin. Bu sıcakkanlılıktan tanışıklıktan mı yoksa Antalyaspor sevgilerinden mi nedendir bilinmez, Serik adı geçince kulaklar bir tık daha kabarır. İlgi o yöne kayar. Konu da futbol olunca işin cabası tabi.

Bölgesel Amatör Lig, Üçüncü Lig derken Serikspor, 2. Lig’e yükseldi. Bölgesel Amatör Lig’deki yıllarca yükselme çabaları, 3. Lig playoff finali derken 2. Lig’in kapısından içeri giriyor Serikspor. Hem de söke söke, kazıya kazıya. Alkışlamak ve saygı duymak gerekir bu güzel başarıyı. Doğru kadro yapılanması, iyi yönetim , iyi taraftar… Güzel şeylerin, dürüst çalışmanın olduğu her yerde başarı kaçınılmaz oluyor. Serikspor doğru yolda ve böyle devam ederse seneye 1. Lig neden olmasın?

Serikspor’un yanında Kestelspor’u da 3. Lig’e çıktıkları için kutluyorum. Alanyaspor’a Türkiye Kupası finalinde başarılar diliyorum. Kemerspor’un keza 3. Lig’de mücadele etmeye devam etmesi sevindirici.

Antalya futbolu hızla profesyonelleşiyor. Şimdi istikrar yakalama, sürekli ve daha fazla takımla profesyonel liglerde bulunma zamanı. Birazcık da Antalya’nın çocuklarına değer verme, radarları Antalya amatör futboluna çevirme zamanı!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
1 Mart 2021
17 Şubat 2021
8 Şubat 2021
4 Şubat 2021
1 Şubat 2021