SadeceAntalyaspor.com
Engin Erdem

Serik Belediyespor Gerçeği

Altyapıya verdiği önemle, stadyumuyla, taraftarıyla, kaliteli tesisleriyle ve spora desteği alkışlanacak bir düzeyde olan belediyesiyle tebrik edilecek bir Serik Belediyespor gerçeği var…

14 Mart 2018 - 7:58 'de eklendi.
Serik Belediyespor Gerçeği

Özellikle bu sene Antalya Amatör futbolu hakkında bildiğim kadar ve dilim döndüğü ölçüde sizleri aydınlatmaya çalıştım. Uzun zamandır aklımda olan, yazmayı istediğim; altyapıya verdiği önemle, stadyumuyla, taraftarıyla, kaliteli tesisleriyle ve spora desteği alkışlanacak bir düzeyde olan belediyesiyle tebrik edilecek bir Serik Belediyespor gerçeği var Antalya’da.

Öncelikle Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık’a özellikle futbola verdiği önem ve destek için teşekkür etmek gerekiyor. Serik’te çocuklar yaz futbol okullarında ücretsiz eğitim alabiliyor. Ayrıca Serik ilçesinin bütün mahallelerinden eğitim alanına ücretsiz servisler mevcut. Aileleri güvenle çocuklarını futbol eğitimi alması için yönlendirebiliyor Serik’te. Yaz okullarında belirlenen yetenekli çocuklar Serik Belediyespor’un altyapı takımınlarına alınıyor ve ileri düzeyde eğitiliyor. Bu öyle güzel bir sistem ki, geçtiğimiz sezon alt yaş kategorilerinde yani U13’ten U17’ye kadar bütün yaş kategorilerinde Antalya’da şampiyon olarak Türkiye çapındaki elemelerde şehrimizi temsil ettiler. Çok büyük ve alkışlanacak bir başarı…

Büyük takıma gelirsek de üç senedir kovalanan bir 3. Lig sevdası var. Fakat Serik Belediyespor bu sene muradına erecek diye düşünüyorum. Takım Bölgesel Amatör Lige damga vurarak 7. Grup’ta 59 puan topladı ve grubunu şampiyon tamamladı. Böylece 3. Lig play-off maçları oynamaya hak kazandı. Eğer büyük bir aksilik olmaz ise Serik Belediyespor, Antalya’yı seneye 3. Lig’de temsil edecek ve bu ilgi, alaka ve iyi yönetilmeyle bu durumun kalıcı olacağı kanaatindeyim.

Eğer Serik Belediyespor da 3. Lig’de Antalya’yı temsil ederse, profesyonel düzeyde Antalyaspor, Alanyaspor ve Kemerspor 2003 ile beraber dört takımla temsil edilen profesyonel bir futbol şehri olacağız. Bu da altyapıda futbolcu olma hayalleri ile yaşayan gençler için çok büyük bir şans olacaktır.

Son olarak 3. Lig yolundaki son virajda başarılar Serik Belediyespor!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER